c Kvízy - otestujte sa v našich logických aj zábavných kvízoch | Topky.sk
Streda, 22. marec 2023. Meniny má Beňadik, Benedikt, zajtra Adrián.

Kvízy

KVÍZ Bez nej nikto neprežije: Vyskúšajte, čo viete o VODE!

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 5 hodinami

Práve dnes - 22. marca je Svetový deň vody. Pri tejto príležitosti sme si pre vás prichystali zaujímavý kvíz. Trúfate si zistiť, aké máte vedomosti o vode? (Aktualizované 22.3 o 10:23). viac »

KVÍZ pre zdatných motoristov: Vyznáte sa v logách automobilových značiek?

KVÍZ pre zdatných motoristov:

01.05.2022 13:30

BRATISLAVA - Automobilový priemysel predstavuje jedno z najväčších odvetví výroby. Konkurencia je obrovská, i keď v poslednej dobe sa značky roztrúsené po svete stávajú súčasťou veľkých automobilových koncernov. Ich logá postupom času menia svoj dizajn, ale pretrvávajú. Pripravili sme si pre vás niekoľko automobilových značiek, ktoré by skúsenému motoristovi... viac »


KVÍZ Ste barový kráľ? Uhádnite najznámejšie drinky podľa ich názvu

KVÍZ Ste barový kráľ?

23.04.2022 13:30

BRATISLAVA - Vo vzduchu už pomaly cítiť letné počasie a s tým sú neodmysliteľne spojené dovolenky a diskotéky pod holou oblohou. Mnohí si tento čas spríjemňujú popíjaním drinku. Každý však chutí inak, má inú farbu aj rozdielne percento alkoholu. Ako veľmi sa v nich vyznáte? viac »


Iný kraj, iný mrav: Myslíte si, že o Veľkej noci viete všetko? Tento KVÍZ vaše vedomosti poriadne preverí

Iný kraj, iný mrav:

18.04.2022 11:00

BRATISLAVA – Veľkonočné sviatky sa tešia popularite nielen u nás, ale aj v rôznych kútoch sveta. Aj tu však platí, že iný kraj – iný mrav. Zatiaľ, čo u nás zdobíme vajíčka, oblievame sa studenou vodou či dodržiavame tradičné kresťanské zvyklosti, vo svete majú tieto sviatky úplne inú podobu od pribíjania živých ľudí na kríž, prezliekania sa za čarodejnice... viac »


Ako dobre poznáte Zem? Otestujte sa v geografickom KVÍZE, musíte ho zvládnuť ľavou zadnou

Ako dobre poznáte Zem?

17.04.2022 06:30

BRATISLAVA - Ak ovládate základy geografie a aspoň trochu sa vyznáte v mape sveta, tento kvíz by ste mali zvládnuť ľavou zadnou. Zodpovedajte pätnásť otázok o našej planéte Zem a zaspomínajte si tak na časy v školskej lavici. viac »


KVÍZ Vyznáte sa vo fastfoodoch? Skúste pomenovať tieto ikonické klasiky známych reštaurácií

KVÍZ Vyznáte sa vo
Foto

15.04.2022 17:00

BRATISLAVA - Rýchle občerstvenie zaznamenalo veľký "boom" v druhej polovici 20. storočia. Bolo to vďaka McDonald's, keď podnik odkúpil Raymond Albert Kroc. Fastfood následne povýšil na úplne inú úroveň. Tzv. "zlaté oblúky" však majú konkurenciu v podobe iných reštaurácií. Každá z nich priniesla pre zákazníka svoje produkty, z ktorých sa niektoré stali... viac »


KVÍZ Najhorší tyrani v dejinách ľudstva, ktorí sa dostali k moci! Niektoré mená vás možno prekvapia

KVÍZ Najhorší tyrani v

04.04.2022 05:56

BRATISLAVA - V období ľudských dejín sa objavil nejeden panovník, ktorého vláda znamenala pre obyvateľstvo len teror a utrpenie. Najstrašnejšieho dinosaura poznáme pod menom Tyranosaurus Rex. Slovo "tyrannos" pochádza z gréčtiny a označujú sa tak vládcovia, ktorí si svoju moc vynucujú silou. My vám predstavíme tých najstrašnejších v ľudských dejinách... viac »


KVÍZ Maturity sú späť, čo si zo strednej školy pamätáte vy? Tieto otázky vás preveria

KVÍZ Maturity sú späť,

16.03.2022 20:00

BRATISLAVA – Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou tento rok končiaci stredoškoláci opäť absolvujú skúšku dospelosti tak, ako to býva zvykom. Tento týždeň prebiehajú písomné maturitné testy zo slovenského či cudzieho jazyka ale aj matematiky. My sme pre vás pripravili niekoľko otázok, ktoré majú preveriť, ako ste na tom so stredoškolským učivom vy. viac »


Ťažký KVÍZ o svetových vládcoch: Tieto otázky zvládnu len skutoční machri

Ťažký KVÍZ o svetových

20.02.2022 20:00

BRATISLAVA - Prezident Ruska či kráľovná Veľkej Británie? Takéto jednoduché otázky určite nečakajte. V tých, ktoré sme pripravili pre vás, sa budeme pýtať na najvyšších predstaviteľov známych i menej známych krajín. Niektoré odpovede budú možno jednoduché, no pokiaľ zvládnete všetky a bez zaváhania, ste skutočný odborník. viac »


KVÍZ o zvieratách: Toto zvládnu len experti, dokážete odpovedať na každú otázku?

KVÍZ o zvieratách: Toto

15.02.2022 13:30

BRATISLAVA - Živočíšna ríša je neuveriteľne rozmanitá. Do dnešných dní ešte ľudstvo nepozná všetky druhy zvierat, ktoré sa na Zemi vyskytujú. Medzi niektorými sú tak malé rozdiely, že ich voľným okom ani neodlíšime. Pripravili sme pre vás ľahšie aj ťažšie otázky, ktoré preveria vaše vedomosti o druhoch zvierat žijúcich na našej planéte. viac »


Olympijské hry boli plné kontroverzie a násilia: KVÍZ Viete, ako ich ovplyvnila politika?

Olympijské hry boli plné

04.02.2022 16:00

PEKING - Začínajú sa Zimné olympijské hry 2022 v Pekingu. Viete však, že olympiádu od nepamäti sprevádzali rôzne škandály, bojkoty, ale aj politika? Otestujte sa v našom kvíze, koľko si toho pamätáte z histórie olympijských hier. viac »


KVÍZ Ach, tá gramatika... Ako dobre ovládate slovenský jazyk? Otestujte sa!

KVÍZ Ach, tá gramatika...

29.01.2022 00:01

BRATISLAVA - Jednoduchý prístup k internetu a sociálne siete ukázali na Slovensku jednu smutnú vec - ako málo ľudí ovláda svoj materinský jazyk. Pripravili sme pre vás kvíz, v ktorom zistíte, ako ste na tom so slovenčinou. viac »


Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu: Vyznáte sa v 2. svetovej vojne? Otestujte sa v KVÍZE

Medzinárodný deň pamiatky obetí

27.01.2022 10:00

BRATISLAVA - Na historické udalosti, akou je aj druhá svetová vojna, by sme nemali zabúdať práve preto, aby sa už neopakovali. V dnešnej dobe je potreba nezabudnúť na zverstvá, ktoré sa diali, omnoho dôležitejšia. Otestujte si vedomosti o druhej svetovej vojne v kvíze, krorý sme pre vás pripravili. viac »


KVÍZ Poznáte ľudové rozprávky? Tieto otázky by vám nemali robiť žiadny problém, otestujte sa!

KVÍZ Poznáte ľudové rozprávky?

23.01.2022 10:00

BRATISLAVA - Ako deti sme všetci poznali kúzelné príbehy pre najmladších. Vo vyššom veku si ich pripomíname pri čítaní z knihy našim vlastným ratolestiam. Tie najznámejšie rozprávky by vám teda nemali robiť žiadny problém, alebo áno? Otestujte sa v našom kvíze. viac »


Každoročne k nám prichádzajú Traja králi: KVÍZ Otestujte sa, čo o nich viete!

Každoročne k nám prichádzajú

06.01.2022 09:30

BRATISLAVA - Sviatok Troch kráľov je pre nás spätý s rôznymi poverami a zvyklosťami. Napriek pandémii však nie sú obmedzené návštevy a tí pracujúci si aspoň nachvílu oddýchnu, keďže budú doma. Čo však o Troch kráľov, ktorí sú pre veriacich významnými osobnosťami, viete? Preverte si svoje vedomosti v našom kvíze! viac »


KVÍZ Ako dobre poznáte politické dianie na Slovensku počas roka 2021? Otestujte svoje vedomosti hneď teraz

KVÍZ Ako dobre poznáte

28.12.2021 10:39

BRATISLAVA - Aj z hľadiska politiky máme na Slovensku za sebou mimoriadne rušný rok. Okrem toho, že to bol ďalší rok borenia sa s pandémiou, zažili sme aj výmenu vlády, výmenu niektorých ministrov aj početné demisie. To, ako tieto udalosti poznáte a ako ste na tom s politickým prehľadom si môžete otestovať v nasledujúcom kvíze. viac »


KVÍZ Ako dobre poznáte najlepšieho priateľa človeka? Otestujte sa!

Žiarlivý labrador dotrhal na

26.12.2021 09:00

BRATISLAVA - Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Mnoho ľudí svojho domáceho miláčika berie ako právoplatného člena rodiny. Ako dobre svoje zvieratko poznáte? Zistite to v našom kvíze. viac »


KVÍZ Viete, aký je rozdiel medzi marihuanou a konopou siatou? Otestujte sa!

Švajčiarsky Lidl začal predávať

22.12.2021 22:00

BRATISLAVA - Na Slovensku snáď neexistuje influencer, ktorý by nepropagoval CBD. Sú mu pripisované rôzne pozitívne účinky. Viete však všetko o konope a marihuane? Otestujte sa v našom kvíze. viac »


Česi a Slováci si pripomínajú Nežnú revolúciu: KVÍZ odhalí vaše vedomosti o 17. novembri!

Česi a Slováci si

17.11.2021 12:00

BRATISLAVA - Nežná revolúcia. Deň, kedy naši rodičia vybojovali slobodu, vďaka ktorej môžeme cestovať. Každý z nás pozná príbehy o tom, ako vyšli do ulíc a protestovali proti násiliu. Viete však všetko o tejto významnej udalosti, ktorú si každý rok pripomíname štátnym sviatkom 17. novembra? viac »


KVÍZ Legendárna hra, ktorú pozná celé Slovensko: Vieš o nej naozaj všetko?

KVÍZ Legendárna hra, ktorú

07.11.2021 07:50

BRATISLAVA - #Kto by nepoznal číselnú hru Loto, kedysi známu pod názvom Športka. Už niekoľko generácií zažíva chvíle radosti a zábavy pri vymýšľaní tých správnych čísel, ktoré z nich môžu spraviť milionára. Vyskúšaj si náš kvíz o tejto legendárnej lotérii a zisti, či o nej vieš skutočne všetko! viac »


KVÍZ Sviatok všetkých svätých, Halloween, Dušičky. Ako dobre sa v nich vyznáte?

Ilustračné foto

01.11.2021 18:00

BRATISLAVA – Vyrezaná tekvica, zapaľovanie sviečok na hroboch či koledovanie od domu k domu s maskami na tvárach. V tieto dni si v rôznych kútoch sveta pripomínajú ľudia svojich mŕtvych blízkych. Globalizácia niektoré zvyky rozšírila aj do krajín, kde pôvodné neboli a ich obyvatelia ich s radosťou slávia. Iní ostali tradičnejší. Viete však, kde majú... viac »


Najčítanejšie články