°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Svalnáč (43) zverejnil šokujúcu FOTO: Len ťažko uveríte, toto s ním urobil COVID-19

Zdroj: Facebook/Mike Schultz
27.05.2020 08:33

SAN FRANCISCO - Štyridsaťtriročný Mike Schultz šokoval užívateľov Instagramu svojimi najnovšími fotografiami, ktoré zverejnil krátko po tom, ako prekonal COVID-19. Pri pohľade na ne len málokto uverí, že je na nich ten istý muž. Neprirodzený úbytok jeho hmotnosti je totiž neprehliadnuteľný.


Mike, ktorý sa ešte pred pár mesiacmi staral ako zdravotník v nemocnici v San Franciscu o pacientov nakazených koronavírusom, bol sám nakoniec pozitívne testovaný a skončil na pľúcnej ventilácii. Nakazil sa začiatkom marca na festivale v Miami Beach. "Na podujatí neplatili žiadne obmedzenia. Myslel som si, že bude stačiť, keď si budem často umývať ruky a nebudem sa dotýkať tváre," uviedol.

Svalnáč (43) zverejnil šokujúcu
Zdroj: Facebook/J Warren Hebblethwaite

Po niekoľkých dňoch úrady informovali, že na festivale sa nakazilo 38 ľudí, pričom traja z nich neskôr zomreli. Schultz nevedel, že je tiež infikovaný. Týždeň po festivale išiel do Bostonu a navštívil tam kamaráta. Po prílete mu stúpla teplota na 39 stupňov Celzia, v pľúcach sa mu začala tvoriť voda a nemohol dýchať. Skončil v ;miestnej nemocnici na pľúcnej ventilácii. Z dýchacích prístrojov odpojili Američana až po šiestich týždňoch. Toto obdobie stačilo na to, aby schudol 23 kilogramov. "Pripadalo mi to ako týždeň. Vôbec neviem, ako plynul čas." Mikeov kamarát bol v kontakte s personálom, ktorý prirovnával stav pacienta ku kóme.

Svalnáč (43) zverejnil šokujúcu
Zdroj: Facebook/Mike Schultz

Vyliečený Mike sa prostredníctvom fotografií svojej vychudnutej postavy snaží upozorniť mladých ľudí, aby nepodceňovali koronavírus a správali sa zodpovedne. "Tiež som si myslel, že keď som mladý, nič sa mi nestane," vraví.

Svalnáč (43) zverejnil šokujúcu
Zdroj: Facebook/J Warren Hebblethwaite

Stále je extrémne slabý a má zníženú kapacitu pľúc. Ledva v ruke udrží mobil. Nedokáže poriadne písať, stále sa mu trasú ruky. Verí však, že postupne nadobudne svoju pôvodnú silu a dostane sa opäť do formy. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články