VIDEO Tínedžer (16) vapoval stokrát denne: Príšerný zlozvyk ho takmer zabil | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

VIDEO Tínedžer (16) vapoval stokrát denne: Príšerný zlozvyk ho takmer zabil

Cooper bojoval o život
Cooper bojoval o život
Zdroj: nypost.com
15.09.2019 17:48

INDIANAPOLIS - Iba šestnásťročného Američana priviezla jeho matka do detskej nemocnice v americkom meste Indianapolis s horúčkou a vážnymi problémami s dýchaním. Lekári takmer zamdleli, keď im mladý pacient prezradil, koľko elektronických cigariet vyfajčí každý deň.


Cooper Stevens sa takmer prefajčil k smrti. Každodenné poťahovanie z elektronickej cigarety ho priviedlo až do nemocnice, kde sa lekárom priznal, že vapoval stokrát denne. "Nešlo to zastaviť. Stačilo, že som mal voľnú sekundu a už som si potiahol," povedal. 

VIDEO Tínedžer (16) vapoval
Zdroj: Getty Images

V USA zomrel už štvrtý človek na chorobu spôsobenú fajčením e-cigariet

Bolo iba otázkou času, kedy Cooperovo telo zaštrajkuje a vydá varovný signál. A nakoniec to aj prišlo. Jedného dňa sa u neho objavili silné bolesti hlavy, horúčka a dýchavičnosť. "Cestou do nemocnice lapal po dychu a pýtal sa ma, či zomrie. Bolo strašné počúvať lekárov, keď mi neskôr hovorili, aby som sa pripravila na to najhoršie," uviedla matka. 

VIDEO Tínedžer (16) vapoval
Zdroj: nypost.com

Stevens bol hospitalizovaný so zápalom pľúc a v nemocnici nakoniec zostal dva týždne, z toho deväť dní bol pripojený na dýchacom prístroji. V súčasnosti sa už zotavuje doma. "Budem robiť všetko pre to, aby ľudia v mojom okolí prestali fajčiť. Moji kamaráti to už urobili," dodal Cooper. 


Galéria

Cooper bojoval o život

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
VIDEO: nypost.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články