FOTO Matka s deťmi grilovala na pláži: Popáleniny z horúceho piesku, nespravte rovnakú chybu! | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

FOTO Matka s deťmi grilovala na pláži: Popáleniny z horúceho piesku, nespravte rovnakú chybu!

Zdroj: Facebook/Ruth Jenkins
14.08.2019 12:07

SWANSEA - Mladá žena z Walesu si užívala grilovanie na pláži so svojou rodinou, keď utrpela vážne popáleniny nohy. Na grilovanie použili prenosné variče, ktoré neskôr uložili do piesku, aby vychladli. O štyri hodiny neskôr ich chceli zbaliť, no Ruth stúpila na rozpálený piesok pod jedným z nich.


"Užívala som si na pláži s rodinou, grilovali sme si jedlo na troch prenosných varičoch, ktoré boli bezpečne umiestnené do piesku," spomína Ruth Jenkinsová. Krátko po tom, ako skončili, položili variče do piesku, aby vychladli. O niekoľko hodín neskôr sa ich rozhodli zbaliť a vrátiť sa späť do kempu. Keď Britka zdvihla prvý, naboso stúpila na miesto, kde bol položený. Popálila si však nohu. 

FOTO Matka s deťmi
Zdroj: Facebook/Ruth Jenkins

FOTO Matka s deťmi
Zdroj: Facebook/Ruth Jenkins

Ruth previezli do nemocnice, kde skončila na špecializovanej jednotke na popáleniny. Lekári jej museli z nohy odstrániť mŕtvu kožu. "Som rada, že sa to nestalo žiadnemu z mojich detí alebo niekomu inému, kto bol v tom čase na pláži," hovorí s tým, že teraz musí podstupovať každodenné čistenie a prebaľovanie popálenín, aby sa rana zahojila. 

FOTO Matka s deťmi
Zdroj: Facebook/Ruth Jenkins

FOTO Matka s deťmi
Zdroj: Facebook/Ruth Jenkins

K incidentu sa vyjadril aj hovorca Agentúry pre námornú a pobrežnú stráž. "Piesok zadržiava teplo. V tomto konkrétnom prípade záchranný tím Oxwich Coastguard okamžite zasiahol a pomohol žene dostať sa z pláže na miesto, kde jej ošetrili rany," informoval. Zároveň v tejto súvislosti varoval verejnosť, aby bola na pláži opatrná a vždy mala na dohľad prenosné variče, aby k podobným úrazom v budúcnosti nedošlo. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články