FOTO Dôchodca šiel vyvenčiť psa, zočil pozoruhodný úkaz: Zmätení sú z neho zatiaľ všetci experti | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

FOTO Dôchodca šiel vyvenčiť psa, zočil pozoruhodný úkaz: Zmätení sú z neho zatiaľ všetci experti

Zdroj: profimedia.sk
16.02.2019 17:17

SALISBURY - Pozoruhodný úkaz nakrútil David Hargrave v blízkosti Salisbury v anglickom grófstve Wiltshire. Pôvod kúdolu prachu dvíhajúceho sa k oblohe sa pokúšajú márne zadefinovať viacerí odborníci, priaznivci konšpiračných teórií v tom ale majú už teraz úplne jasno.


Šesťdesiatšesťročného Davida upútal na prechádzke so psami podivný mrak ťahajúci sa k oblohe nad oblasťou Salisbury Plain. Bol od neho vzdialený odhadom 40 kilometrov. "Nikdy som nič podobné nevidel. Prekvapilo ma to. Snáď niekto zistí, čo to vlastne bolo," povedal dôchodca.

FOTO Dôchodca šiel vyvenčiť
Zdroj: profimedia.sk

Spomínaná oblasť patrí Ministerstvu obrany a armáda v nej pravidelne vykonáva cvičenia. Ministerstvo ale poprelo, že by v danom čase prebiehali v tejto lokalite nejaké vojenské akcie alebo testy.

FOTO Dôchodca šiel vyvenčiť
Zdroj: profimedia.sk

K existencii tajomného úkazu sa už vyjadrili aj odborníci z University of Bristol, ako aj organizácia Somerset Drone experts, ktorá mapuje výskyt dronov nad oblasťou. Ani jedna inštitúcia však nedokázala zadefinovať pôvod a príčinu záhadného oblaku. Rovnako bezradní zostali aj meteorológovia. Ako sa zdá, jediní, koho kúdol nezmiatol, sú priaznivci konšpiračných teórií, ktorí sú presvedčení o tom, že ide o UFO.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články