FOTO Vystrašený muž volal okamžite pomoc: Keď uvidel, čo má v záhrade, chytila ho panika | Topky.sk

Sobota, 20. apríl 2019. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

FOTO Vystrašený muž volal okamžite pomoc: Keď uvidel, čo má v záhrade, chytila ho panika

Zdroj: FB/South Burnett Snake Catchers 24/7
07.11.2018 16:43

QUEENSLAND - Vystrašený majiteľ domu kontaktoval experta na hady po tom, ako zistil, že sa jeden z nich nachádza v jeho záhrade. Z nečakaného objavu dostal muž paniku. Expert na hady po príchode na miesto potvrdil, že išlo o jedovatý, no pre človeka nie nebezpečný druh.


Žena (24) bola na prechádzke so svojimi dvojičkami: Keď zbadala tú hrozbu na FOTO, skoro zošalela

Plaz sa ukrýval v mužovej záhrade v austrálskom Queenslande. Majiteľ pozemku zazrel v okolí garáže hada a okamžite zalarmoval pomoc. Christian Andersen, pracovník miestnej firmy South Burnett Snake Catchers, prišiel na miesto a potvrdil, že had je jedovatý. No našťastie to nie je nebezpečná pakobra východná, ako sa majiteľ domnieval, ale had s latinským názvom Demansia psammophis.

FOTO Vystrašený muž volal
Zdroj: FB/South Burnett Snake Catchers 24/7

Tento druh sa na nazýva „gepardom hadieho sveta“, pretože sa dokáže pohybovať rýchlosťou blesku. Častokrát sa zamieňa práve s pakobrou východnou, ktorej uhryznutie môže byť smrteľné. Samotný Andersen mal problém plaza odchytiť, pretože v priebehu pár sekúnd sa zviera ukrylo pod skalou.

Andersen tiež zdôraznil prispôsobivosť tohto druhu hada, pretože ho bežný človek tak ľahko voľným okom nezazrie. „Ich jed nie je pre ľudí nebezpečný. Človek aj napriek tomu môže utrpieť anafylaktickú reakciu, preto by mal aj tak navštíviť lekára,“ hovorí Andersen.

FOTO Vystrašený muž volal
Zdroj: FB/South Burnett Snake Catchers 24/7

Na záver varuje ľudí, aby si dávali pozor na rozpoznanie pakobry východnej a hada Demansia psammophis. Ten sa často vyskytuje v záhradách ľudí, o čom sa presvedčil napríklad aj tento majiteľ.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články