°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Írsko od budúceho týždňa uvoľní opatrenia zavedené pre pandémiu KORONAVÍRUSU

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.11.2020 21:19

DUBLIN - Írsko od budúceho týždňa otvorí obchody, reštaurácie, posilňovne a puby, ktoré podávajú jedlo, a od 18. decembra povolí cestovanie medzi grófstvami, oznámil v piatok premiér Micheál Martin. Informovala o tom agentúra Reuters.


Írsko ako jedna z prvých európskych krajín pred šiestimi týždňami opätovne zaviedlo prísne opatrenia na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Vláda vtedy povolila nechať otvorené len nevyhnutné prevádzky, pričom puby a reštaurácie mohli ponúkať len jedlo so sebou, a to za prísnych hygienických opatrení. "Máme možnosť vychutnať si iné, no špeciálne Vianoce. Môžeme ich stráviť v kruhu našich blízkych a spomenúť si na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Spolu to zvládneme," uviedol Martin. Od piatka 18. decembra do 6. januára budú môcť ľudia cestovať medzi grófstvami a navštíviť svoje rodiny a priateľov. Naraz sa však môžu stretnúť najviac tri domácnosti, dodáva AFP.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V susednom Anglicku sa na budúci týždeň skončí mesačný lockdown, veľké časti krajiny však budú musieť naďalej podliehať najprísnejším pravidlám zavedeným pre pandémiu koronavírusu. Francúzsko začne opatrenia zmierňovať od 15. decembra a v Nemecku zostanú bary a reštaurácie pravdepodobne zatvorené až do januára. Írsko od začiatku pandémie celkovo zaznamenalo 71.699 osôb infikovaných koronavírusom, v súvislosti s ktorým krajina hlási 2043 úmrtí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články