°C

Štvrtok, 2. júl 2020. Meniny má Berta, zajtra Miloslav.

VIDEO Dráma na železničnej stanici vo Švédsku: Muž ohrozoval ľudí, polícia tvrdo zasiahla

Policajti na mieste činu
Policajti na mieste činu
Zdroj: TASR/Johan Nilsson/TT via AP
10.06.2019 13:10

ŠTOKHOLM - Švédski policajti postrelili v pondelok muža, ktorý ohrozoval ľudí na železničnej stanici v meste Malmö.


Polícia podľa tlačovej agentúry TT uviedla, že muži zákona museli strieľať vzhľadom na mužovo správanie na hlavnej stanici v tomto juhošvédskom meste. Zraneného muža previezli do nemocnice.

VIDEO Dráma na železničnej
Zdroj: TASR/Johan Nilsson/TT via AP

Rozsah jeho zranení nie je známy. Hovorkyňa polície Evelina Olssonová informovala, že na stanicu vyslali pyrotechnikov. Prevádzku vlakov pozastavili a polícia má v úmysle poslať do centra mesta posily, dodala agentúra DPA.

VIDEO Dráma na železničnej
Zdroj: TASR/Johan Nilsson/TT via AP

Miestne médiá citovali niekoľkých očitých svedkov, podľa ktorých štyridsiatnik hodil na zem športovú tašku a kričal, že má bombu. Keď sa policajti priblížili, začal sa správať "ohrozujúco", povedala Olssonová s tým, že museli použiť svoje služobné zbrane. Polícia uviedla, že vyšetrovatelia chcú muža vypočúvať, pričom je príliš skoro povedať, či celá udalosť má niečo spoločné s terorizmom. 

"Vyšetrujeme, či ide o izolovaný čin, aký úmysel mohol mať ten muž a či je sám," uviedol policajný hovorca Calle Persson. Zatiaľ sa podľa neho nenašli žiadne výbušniny, ale prehliadka priestorov sa ešte neskončila. "Stále nevieme, kto je tá osoba, a pracujeme na tom, aby sme to zistili," dodal.


Galéria

Policajti na mieste činu

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter/Pieter Cortenbach

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články