Útok na britského politika priamo na ulici: VIDEO Faragea zasiahol pohár s mliečnym koktailom | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Útok na britského politika priamo na ulici: VIDEO Faragea zasiahol pohár s mliečnym koktailom

Nigel Farage
Nigel Farage
Zdroj: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
20.05.2019 18:20

LONDÝN - Lídra novovzniknutej britskej antieurópskej Strany brexitu Nigela Faragea v pondelok počas kampane pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) zasiahol pohár s mliečnym koktailom. Informovala o tom agentúra AP.


Faragea zasiahol mliečny nápoj počas kampane jeho strany v juhoanglickom meste Newcastle. Polícia uviedla, že na základe podozrení z napadnutia zatkla 32-ročného muža. Paul Crowther uviedol, že na Faragea hodil banánovo-karamelový koktail na protest proti Farageovej "žlči a rasizmu". 

"Bohužiaľ, niektorí podporovatelia zotrvania Británie v EÚ sa zradikalizovali do takej miery, že robiť kampane bežným spôsobom sa stáva nemožné," uviedol po incidente na Twitteri 55-ročný Farage. Strana brexitu Nigela Faragea vedie v prieskume verejnej mienky v nadchádzajúcom boji o 73 kresiel v 751 člennom Európskom parlamente. 

AP si všíma, že lepkavé nápoje sa stali v Británii nepravdepodobnou politickou zbraňou. V uplynulých týždňoch hodili mliečne koktaily počas predvolebnej kampane aj do iných pravicových kandidátov. Sieť prevádzok rýchleho občerstvenia McDonald's v Škótsku minulý týždeň oznámila, že polícia firmu požiadala, aby nepredávala mliečne koktaily počas predvolebnej kampane Strany brexitu. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter/Telegraph Politics

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články