Brexit – odchod Británie z EÚ | Topky.sk

°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Brexit – Veľká Británia opúšťa Európsku Úniu

Stále je šanca na dohodu medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom, myslí si Korčok

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok

pred 12 minútami

BRATISLAVA – Slovensko síce nepracuje s negatívnym scenárom, že medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom nepríde k dohode upravujúcej vzájomné vzťahy po decembri 2020, musí však rátať aj s touto možnosťou. Po zasadnutí vlády, ktorá v stredu schválila správu o aktuálnom stave rokovaní o budúcich vzťahoch medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom ... viac »

Brexit priniesol ďalší problém: Francúzsko neprijme dohodu o partnerstve EÚ s Britániou

Brexit priniesol ďalší problém:

včera o 11:46

BRUSEL - Francúzsko vyzvalo v pondelok Spojené kráľovstvo, aby viedlo "skutočné" rokovania s EÚ o budúcich vzájomných vzťahoch vzhľadom na to, že prechodné obdobie po brexite sa blíži ku koncu. Paríž zároveň britskú stranu upozornil, že nepristúpi na nejakú "podhodnotenú dohodu," uviedla tlačová agentúra AFP. viac »


Cestovanie po brexite: Británia otvára nový systém pre žiadateľov o víza

Cestovanie po brexite: Británia

včera o 10:20

LONDÝN - Spojené kráľovstvo od utorka spustilo systém, ktorí cudzincom, ktorí chcú od 1. januára 2021 pracovať v Spojenom kráľovstve, umožňuje požiadať o víza on-line. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica BBC. viac »


Osobné rokovania s Londýnom budú pokračovať: Nezhody však pretrvávajú

Európsky vyjednávač Michel Barnier

27.11.2020 13:34

BRUSEL - Hlavný vyjednávač Európskej únie pre brexit Michel Barnier v piatok oznámil, že večer pricestuje do Londýna na rokovania o pobrexitovej obchodnej dohode medzi Britániou a EÚ. Zároveň varoval, že v tejto veci stále pretrvávajú výrazné názorové nezhody. Informovala o tom agentúra AFP. viac »


KORONAVÍRUS Štáty EÚ by nemali unáhlene mierniť protipandemické opatrenia

Predsedníčka EK Ursula von

25.11.2020 14:23

BRUSEL - Európske krajiny by nemali príliš rýchlo zmierniť svoje obmedzujúce opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Uviedla v stredu pred poslancami Európskeho parlamentu (EP) v Bruseli predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v rámci svojho prejavu, v ktorom načrtla témy decembrového summitu EÚ (10.-11.12.). Taktiež informovala, že výsledok ... viac »


V rokovaniach medzi Londýnom a Bruselom nastal istý pokrok, hovorí von der Leyenová

Predsedníčka EK Ursula von

20.11.2020 20:33

BRUSEL - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v piatok uviedla, že v najnovších rokovaniach o pobrexitovej obchodnej dohode s Britániou nastal istý pokrok, no naďalej je na jej dosiahnutí potrebné pracovať. Informovali o tom agentúry AFP a DPA. viac »


Londýn a Brusel dosiahli mierny pokrok, tvrdí britský vyjednávač pre brexit

Boris Johnson

15.11.2020 14:00

BRUSEL - Británia a Európska únia dosiahli určitý pokrok v rokovaniach o pobrexitovej obchodnej dohode. Uviedol to v nedeľu pred ďalšími vzájomnými rozhovormi v Bruseli hlavný britský vyjednávač pre brexit David Frost. viac »


Británia a EÚ zdvojnásobia úsilie, aby dosiahli pobrexitovú obchodnú dohodu

Britský premiér Boris Johnson

07.11.2020 17:05

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson a šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová sa v sobotu v telefonáte dohodli, že zostanú v kontakte a ich rokovacie skupiny vystupňujú úsilie, aby sa ešte pred vypršaním času dosiahla pobrexitová obchodná dohoda medzi Spojeným kráľovstvom a Európskou úniou. Informovali o tom tlačová agentúra AP či DPA. viac »


Dvere pobrexitovej obchodnej dohode sú stále pootvorené, tvrdí Británia

Britský premiér Boris Johnson

19.10.2020 06:31

LONDÝN - Spojené kráľovstvo chce napriek súčasnej patovej situácii aj naďalej dosiahnuť dohodu o obchodných vzťahoch s Európskou úniou po brexite, uviedol vysokopostavený britský minister pred pondelkovými novými rozhovormi. viac »


Británia a EÚ budú v pondelok rokovať o štruktúre pobrexitových rozhovorov

Hlavný vyjednávač EÚ Michel

16.10.2020 21:35

BRUSEL - Európski a britskí vyjednávači budú v pondelok diskutovať o "štruktúre" pobrexitových rozhovorov, informoval v piatok hovorca Európskej komisie Daniel Ferrie. viac »


Rozhovory o vzťahoch po brexite sa skončili, ak EÚ nezmení postoj

Britský premiér Boris Johnson

16.10.2020 17:53

LONDÝN - Británia v piatok uviedla, že rozhovory o budúcich obchodných vzťahoch s Európskou úniou po brexite sa fakticky skončili, ak EÚ zásadne nezmení svoj postoj. Ústupky od Londýna pritom žiada aj Brusel. Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v piatok zdôraznila, že Únia si stále želá dohodu, avšak "nie za každú cenu". Informácie ... viac »


Británia sa musí pripraviť na to, že dohoda s Európskou úniou nebude, povedal Johnson

Britský premiér Boris Johnson

16.10.2020 13:47

LONDÝN - Británia sa podľa britského premiéra Borisa Johnsona musí pripraviť na to, že s EÚ neuzavrie obchodnú dohodu. Informovala o tom televízia Sky News. viac »


Je po dôležitom dátume: Johnson v piatok predstaví ďalší postup v súvislosti s brexitom

Nosenie rúšok bude v

16.10.2020 06:30

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson v piatok predstaví svoj ďalší postup v súvislosti s brexitom. Oznámil to vo štvrtok na Twitteri hlavný britský vyjednávač pre brexit David Frost. viac »


EÚ sa dohodla na predĺžení rokovaní s Londýnom: Finálnu dohodu lídri nechcú za každú cenu

Lídri EÚ, premiér SR

15.10.2020 18:48

BRUSEL - Lídri Európskej únie sa vo štvrtok na summite v Bruseli dohodli, že "v najbližších týždňoch" budú pokračovať v rozhovoroch s Britániou o novej obchodnej dohode. Takisto sa však rozhodli vystupňovať prípravy na možnosť bezdohodového odchodu ostrovnej krajiny z EÚ - pre prípad, že by tieto napäté rokovania zlyhali. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters. viac »


Summit Európskej únie má presvedčiť Londýn o pevnom postoji Európanov k brexitu

Summit Európskej únie má

15.10.2020 11:40

BRUSEL - Lídri členských štátov Európskej únie, ktorí sa vo štvrtok poobede stretnú v Bruseli na dvojdňovom zasadnutí Európskej rady, sú odhodlaní vyjadriť svoju jednotu a rozhodnosť v otázke budúcich vzťahov so Spojeným kráľovstvom po brexite. Popri otázkach spojených s bojom proti klimatickým zmenám a koronakríze, to bude jedna zo zásadných tém summitu EÚ. viac »


Európska únia neuzavrie s Britániou dohodu za každú cenu, tvrdí Leyenová

Ursula von der Leyenová

15.10.2020 06:30

BRUSEL - Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a predseda Európskej rady Charles Michel odkázali v stredu večer britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi, že budú pokračovať v pobrexitových obchodných rokovaniach s Britániou, avšak nepristúpia na dohodu "za každú cenu". Informovala o tom agentúra AFP. viac »


Johnson chce dohodu s Európskou úniou: Pripravený je vraj aj na možnosť bez nej

Boris Johnson

11.10.2020 21:20

LONDÝN - Británia si ďalej praje uzavrieť s Európskou úniou dohodu o budúcich vzťahoch po brexite, je ale pripravená aj na variant bez nej a na partnerstvo austrálskeho typu. V telefonickom rozhovore s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou to dnes uviedol britský premiér Boris Johnson. viac »


EÚ a Británia musia dosiahnuť dohodu o budúcich vzťahoch do novembra, odkazujú Francúzi

EÚ a Británia musia

11.10.2020 11:53

PARÍŽ - Európska únia a Británia musia dospieť k dohode o svojich vzťahoch po brexite do začiatku novembra. Únia však neprijme zlú dohodu len preto, aby sa dosiahol kompromis, uviedol v nedeľu francúzsky minister pre európske záležitosti Clément Beaune. Informovala o tom agentúra Reuters. viac »


Európa a Veľká Británia sa konečne zhodli: Vyhliadky na vzájomnú dohodu sú sľubnejšie

Hlavný vyjednávač EÚ Michel

07.10.2020 08:10

BRUSEL - Spojené kráľovstvo a EÚ sú o krok bližšie k vyrokovaniu dohody, ktorá by zaručila vzájomné dodržiavanie sociálnych výhod pre svojich občanov aj po zaniknutí britského členstva v Únii. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters s odvolaním sa na dva zdroje z prostredia európskej diplomacie. viac »


Nemecko Britániu vyzvalo, aby urýchlene uzatvorila obchodnú dohodu s EÚ

Heiko Maas

05.10.2020 15:29

BERLÍN - Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier sa v pondelok stretol v Berlíne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom. Predmetom stretnutia bola stále neuzavretá obchodná dohoda medzi Britániou a Európskou úniou. Informovali o tom agentúry AP a DPA. viac »


Von der Leyenová a Boris Johnson v sobotu prehodnotia ďalšie kroky okolo brexitu

Britský premiér Boris Johnson

02.10.2020 13:16

BRUSEL - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová bude mať v sobotu popoludní videokonferenčný hovor s britským premiérom Borisom Johnsonom. V piatok to na svojom účte na Twitteri potvrdil hovorca EK Eric Mamer. viac »


Najčítanejšie články