Brexit – odchod Británie z EÚ | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Brexit – Veľká Británia opúšťa Európsku Úniu

Boris Johnson vyzýva na podporu dohody o brexite: Chce posunúť krajinu vpred

Boris Johnson vyzýva na

pred hodinou

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson vyzval zákonodarcov, aby v rozhodujúcom sobotňajšom hlasovaní podporili nový návrh dohody o brexite, na ktorom sa dohodol vo štvrtok s Európskou úniou. viac »


Úspech Johnsonovej brexitovej dohody je nepravdepodobný: Hrozí ďalší odklad

Boris Johnson

pred 5 hodinami

LONDÝN - Návrh dohody britského premiéra Borisa Johnsona o odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie má len veľmi malú šancu uspieť v sobotňajšom hlasovaní britského parlamentu. Uviedol to zástupca riaditeľa britského think-tanku "The UK in a Changing Europe" a profesor politológie Simon Usherwood. viac »


Šéf rezortu diplomacie Lajčák vyzdvihol dosiahnutie dohody o brexite

Miroslav Lajčák

pred 20 hodinami

BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vyzdvihol dosiahnutie dohody o brexite a jej včerajšie schválenie zo strany európskych lídrov. Vyjadril zároveň nádej, že ju schvália aj poslanci britského parlamentu. viac »


Boris Johnson súťaží s časom: Presviedča poslancov pred sobotňajším hlasovaním o dohode

Boris Johnson súťaží s

pred 22 hodinami

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson v piatok telefonuje poslancom Dolnej snemovne britského parlamentu zo všetkých možných politických strán, aby si zaistil podporu aspoň niektorých z nich pre novú dohodu o brexite, ktorú vyrokovali vyjednávači Veľkej Británie a Európskej únie vo štvrtok v Bruseli. viac »


Kľúčový summit v Bruseli, VIDEO čaká sa na Britov: Pellegrini hovorí o rébuse, Johnson už chce vystúpiť

Kľúčový summit v Bruseli,

včera o 00:00

BRUSEL - Prvý deň summitu sa skončil. Európska únia sa s Britániou dohodla. Lídri členských krajín, vrátane premiéra Petra Pellegriniho, dohodu vítajú a na summite ju aj podporili. Kľúčovým dňom pre dohodu je však sobotné hlasovanie v britskom parlamente. Podľa premiéra Petra Pellegriniho je práve toto hlasovanie rébusom, na ktorého riešenie sa čaká. ... viac »


Británia sa dohodla s EÚ na brexite: VIDEO Najväčším rébusom je britský parlament, uviedol Pellegrini

Británia sa dohodla s
FotoVideo

včera o 16:05

BRUSEL - Británia a Európska únia sa dohodli na podmienkach brextu. Informovali o tom predsedsa Európskej komisie Jean-Claude Juncker aj britský premiér Boris Johnson. Obaja to zverejnili na Twitteri. Premiér Peter Pellegrini víta dohodu, no otázne podľa neho je, ako sa rozhodne britský parlament. viac »


Severoírski unionisti nepodporia dohodu o brexite: Hlavnou prekážkou sú hranice

Boris Johnson

17.10.2019 11:30

BRUSEL - Lídri severoírskej Demokratickej unionistickej strany (DUP), kľúčového spojenca britského premiéra Borisa Johnsona, oznámili, že nemôžu podporiť návrh dohody o brexite. viac »


Kľúčový summit v Bruseli, priletel aj Pellegrini: Dospejú lídri k finálnej dohode? Britániu čaká deň D

Hlavný vyjednávač EÚ Michel
Video

17.10.2019 00:00

BRUSEL - Lídrov členských krajín Európskej únie čaká kľúčový summit v Bruseli, ktorého sa zúčastní aj premiér SR Peter Pellegrini. Británia a EÚ ešte stále nenašli kompromis. Dohoda o vystúpení síce krátko pred summitom nabrala reálne kontúry, no ešte stále nie je nič isté. Pokiaľ sa do soboty krajiny nedohodnú, nový britský zákon prinúti Borisa Johnsona, ... viac »


Nič sa nezmenilo: V rokovaniach o brexite medzi EÚ a Britániou zatiaľ nenastal pokrok

Ľudia čakajú, ako celé

16.10.2019 09:15

BRUSEL - Zástupcom Európskej únie a Británie sa počas rokovaní o brexite, ktoré pokračovali aj v noci na stredu, nepodarilo dosiahnuť pokrok. Vzájomný kompromis pred rozhodujúcim summitom v Bruseli, ktorý sa začne vo štvrtok, však budú hľadať aj naďalej, píše agentúra AP. viac »


Kľúčové udalosti v Británii od referenda o brexite

Boris Johnson

16.10.2019 08:20

BRUSEL - Prehľad hlavných udalostí okolo brexitu. Vyjednávacie tímy EÚ a Británie sa v utorok zhodli na návrhu brexitovej dohody. Na nočných rokovaniach sa však stále nezhodli na finálnej verzii. Rokovania pokračovali v stredu. Dohodu by chceli dosiahnuť pred kľúčovým summitom v Bruseli. viac »


Barnier chce dohodu o brexite do utorkového večera: Lajčák to tak pozitívne nevidí

Michel Barnier

15.10.2019 16:55

BRUSEL - Najnovšie návrhy britskej vlády týkajúce sa brexitu "nie sú dosť dobré". Uviedol to v utorok v Luxemburgu hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier v rámci zasadnutia Rady EÚ pre všeobecné záležitosti (GAC). Jeho slová tlmočila tlačová agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na tri diplomatické zdroje. viac »


Nádej zomiera posledná: Je dohoda o brexite ešte stále možná? Lídri sa vzácne zhodli

Michel Barnier
Foto

15.10.2019 13:15

LUXEMBURG - Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier v utorok uviedol, že uzavretie dohody medzi Londýnom a Bruselom o odchode Británie z Európskej únie tento týždeň je ešte stále možné, britská vláda však musí predložiť jej oficiálne znenie. Informovala o tom agentúra AP. viac »


Na rokovaniach o brexite čaká Londýn a Brusel ešte veľa práce, tvrdí Barnier

Britský vyjednávač pre brexit

13.10.2019 20:50

BRUSEL - Londýn a Brusel musia ešte v rámci vyjednávaní o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie uskutočniť "veľa práce", varoval v nedeľu hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier. viac »


Vyjednávači EÚ a Británie pre brexit plánujú rokovať celý víkend: Chcú zistiť, či dospejú k dohode

Vyjednávači EÚ a Británie

12.10.2019 16:35

LONDÝN - Vyjednávači Británie a Európskej únie pre brexit plánujú pracovať aj cez víkend a zistiť, či dokážu dospieť k dohode o brexite včas, pred blížiacim sa budúcotýždňovým summitom lídrov EÚ. V sobotu o tom informovala tlačová agentúra AP. viac »


Nádej na dohodu o brexite je väčšia, tvrdí Tusk: V politike si nemôžete byť istý

Donald Tusk

11.10.2019 21:30

VARŠAVA - Nádej na dohodu o brexite je momentálne možno o niečo väčšia, netreba však byť predčasne optimistický. Predseda Európskej rady Donald Tusk to uviedol počas Globsec Tatra Summitu 2019 na Štrbskom Plese. Situácia v Európe aj v jej okolí je podľa jeho slov ešte kritickejšia ako pred dvoma alebo troma mesiacmi. Tusk sa v piatok zúčastňuje na Globsec ... viac »


Je to potvrdené: Členské štáty Európskej únie súhlasia so zintenzívnením rokovaní o brexite

Na snímke zľava britský

11.10.2019 16:30

BRUSEL - Členské štáty Európskej únie v piatok odsúhlasili intenzívnejšie rokovania so Spojeným kráľovstvom týkajúce sa brexitu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na diplomatické zdroje. viac »


Konečne posun v brexite? Britskí vyjednávači navrhli EÚ zredukovanú dohodu o voľnom obchode

Konečne posun v brexite?

11.10.2019 06:20

LONDÝN - Británia navrhla EÚ alternatívnu "zredukovanú dohodu o voľnom obchode" v snahe prekonať patovú situáciu ohľadom brexitu a umožniť tak odchod Spojeného kráľovstva z Únie ešte do konca októbra. S odvolaním sa na svoje zdroje v Bruseli o tom vo štvrtok informovala spravodajská stanica Sky News. viac »


Cesta k možnej dohode o brexite existuje, zhodli sa premiéri Británie a Írska

Britský premiér Boris Johnson

10.10.2019 19:40

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson a jeho írsky náprotivok Leo Varadkar sa vo štvrtok zhodli v názore, že existuje "cesta k možnej dohode" o vystúpení Británie z EÚ. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News. viac »


Brexit ostáva na bode mrazu: Dosiahnuť dohodu do budúceho týždňa bude veľmi ťažké

Leo Varadkar

09.10.2019 12:45

DUBLIN - Dosiahnuť dohodu o tzv. brexite do budúceho týždňa bude veľmi ťažké, pretože v postojoch Británie a Európskej únie sú naďalej značné rozpory. Írsky premiér Leo Varadkar to uviedol po utorkovom telefonáte s predsedom britskej vlády Borisom Johnsonom, informovali v stredu agentúry Reuters a AP. viac »


Johnson je v koncoch: Brexit bez dohody vytvára vzburu v britskom parlamente

Boris Johnson

09.10.2019 10:30

LONDÝN - Britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi hrozí nová "vzbura" vo vlastnom kabinete. Skupina ministrov je pripravená odstúpiť vzhľadom na obavy, že vedie krajinu k tzv. brexitu bez dohody, informoval v stredu denník The Times. viac »


Najčítanejšie články