Brexit – odchod Británie z EÚ | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Brexit – Veľká Británia opúšťa Európsku Úniu

Mayová pod paľbou kritiky: Bývalej ministerke sa nepáči jej konanie v súvislosti s Brexitom

Theresa Mayová

Theresa Mayová

včera o 13:15

LONDÝN - Bývalá britská ministerka školstva Justine Greeningová vyzvala v pondelok na druhé referendum, ktoré by rozriešilo parlamentnú patovú situáciu ohľadom brexitu, tvrdiac, že návrhy britskej premiérky Theresy Mayovej na nové vzťahy s EÚ boli "nezmyslom", ktorý neuspokojil v Británii nikoho. viac »

Mayová varuje členov vlastnej strany: Ak budú zasahovať do jej plánu, brexit nebude

Theresa Mayová

15.07.2018 06:45

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová varovala členov svojej Konzervatívnej strany, že nemusí byť "vôbec žiadny brexit", ak budú mariť jej plán na opustenie Európskej únie. Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra DPA. viac »


Konečne sme sa dočkali: Britská vláda zverejnila plán brexitu

Britskí ministri rokovali o

12.07.2018 18:30

LONDÝN - Britská vláda zverejnila návrh spôsobu vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ, ktorý označuje ako "principiálny, pragmatický a ambiciózny". Ide o návrh, v dôsledku ktorého už odstúpili dvaja ministri s agendou tzv. brexitu a pravdepodobne vyvolá aj odpor v EÚ, uviedla agentúra AP. viac »


Britský minister zahraničných vecí odstupuje: Toto je jeho nástupca

Boris Johnson
Foto

09.07.2018 22:00

LONDÝN - Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson odstúpil v pondelok zo svojej funkcie. Dôvodom sú nezhody vo vláde premiérky Theresy Mayovej, týkajúce sa spôsobu vystúpenia Británie z EÚ, informovala agentúra AP. viac »


Mayová si z odchodu Davisa a Johnsona ťažkú hlavu nerobí: Rokovania chce viesť naďalej

Theresa Mayová

09.07.2018 20:13

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová obhajovala v pondelok na pôde parlamentu plán budúcich obchodných vzťahov Británie s EÚ, ku ktorému dospel jej kabinet koncom minulého týždňa, hoci boli vládnuci konzervatívci doteraz v tejto otázke nejednotní. viac »


Konflikt s Mayovou dospel do najhoršieho, Davis odstúpil: Toto bude nový minister pre brexit

Teraz už bývalý minister
Foto

09.07.2018 12:30

LONDÝN - Britský minister pre brexit David Davis odstúpil zo svojej funkcie. Oznámili to v noci na pondelok britské médiá. viac »


Mayová sa prikláňa k mäkkému brexitu: Británia chce s EÚ čiastočnú zónu voľného obchodu

Theresa Mayová

08.07.2018 12:20

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová dúfa, že nový plán usporiadania obchodných vzťahov jej krajiny s Európskou úniou, na ktorom sa v piatok dohodla britská vláda, naštartuje rokovania o podmienkach brexitu. Mayová sa takto vyjadrila v sobotu a vyzdvihla výhody jej najnovšieho návrhu na vytvorenie čiastočnej zóny voľného obchodu medzi Britániou a EÚ. viac »


Pretrvávajúce otázniky okolo brexitu: Europarlament žiada viac informácií o postavení občanov EÚ

Pretrvávajúce otázniky okolo brexitu:

03.07.2018 19:20

BRUSEL/ŠTRASBURG - Riadiaca skupina Európskeho parlamentu (EP) pre brexit vyzvala v utorok britskú vládu, aby poskytla viac informácií o tom, ako chce riešiť postavenie občanov 27 členských krajín EÚ po odchode Spojeného kráľovstva z Únie. viac »


Brusel upozorňuje členské štáty EÚ: Treba sa pripraviť na brexit bez dohody

Brusel upozorňuje členské štáty

29.06.2018 19:45

BRUSEL - Európska únia odporučila členským krajinám, aby zintenzívnili prípravy na možnosť, že Veľká Británia z bloku odíde bez dohody, keďže nenastal "nijaký významný pokrok" v kľúčovom probléme írskych hraníc. viac »


Medzi EÚ a Britániou stále pretrvávajú veľké rozdiely ohľadne brexitu, tvrdí vyjednávač Barnier

Vyjednávač pre brexit Michel

29.06.2018 14:15

BRUSEL - Medzi Spojeným kráľovstvom a Európskou úniou ešte stále existujú "obrovské a vážne rozdiely" ohľadom brexitu. Uviedol to v piatok - v rámci summitu v Bruseli - hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier. viac »


Mayová je pod tlakom: Stúpenci tvrdého brexitu ju vyzývajú k rezolútnemu riešeniu

Theresa Mayová

24.06.2018 14:45

LONDÝN - Britskí politici a podnikatelia, ktorí sú stúpencami tvrdého brexitu, vyzvali premiérku Theresu Mayovú, aby bola pripravená na odchod z Európskej únie bez obchodnej dohody. Šesťdesiat britských poslancov, ekonómov a šéfov firiem v otvorenom liste obvinilo EÚ, že je v rokovaniach o brexite "neústupčivá", a uviedli, že Británia by mala pohroziť, ... viac »


Neistota vo Veľkej Británii: V hre je mierny a nekonečný brexit, varuje Johnson

Boris Johnson

23.06.2018 12:40

LONDÝN - Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson varoval pred "miernym a nekonečne dlho trvajúcim" brexitom. Jeho vyjadrenie prišlo v čase, keď odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ v centre Londýna organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o konečnej dohode o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť, informuje spravodajská televízia Sky News. viac »


Úspešný deň britského parlamentu: Hlasovanie o brexite ukončilo mesiace dlhých debát

Úspešný deň britského parlamentu:

21.06.2018 06:25

LONDÝN - Horná komora britského parlamentu schválila v stredu návrh zákona o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie. Skončili sa tak mesiace diskusií o podobe legislatívy, ktorá oficiálne ukončí britské členstvo v Únii, informovala agentúra Reuters. viac »


Ústupky Mayovej priniesli svoje ovocie: Premiérka zvíťazila v hlasovaní o brexite

Theresa Mayová

20.06.2018 20:45

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová zvíťazila v stredu v kľúčovom hlasovaní v Dolnej snemovni britského parlamentu. Poslanci odmietli dodatok k zákonu o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ, na základe ktorého by parlament získal kontrolu nad procesom brexitu, ak by britská vláda nedosiahla dohodu s Úniou, informovala agentúra Reuters. viac »


Obavy Mayovej sa nepotvrdili: Poslanci dali zelenú zákonu o brexite, väčšinu ale nemá

Britská premiérka Theresa Mayová

14.06.2018 06:40

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová unikla v parlamente obávaným porážkam v spore okolo postupu krajiny pri tzv. brexite. Dvojdňová debata o zmenách v zákone o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie, ktoré schválila Snemovňa lordov, sa v stredu v dolnej parlamentnej komore skončila bez väčšieho neúspechu pre vládu. viac »


Britská vláda zvíťazila v spore ohľadne brexitu: Parlament tak väčšie právomoci nezíska

Britská premiérka Theresa Mayová

12.06.2018 21:20

LONDÝN - Vláda britskej premiérky Theresy Mayovej dosiahla v utorok tesné víťazstvo, pokiaľ ide o snahu "rebelov" v dolnej komore parlamentu preniesť na zákonodarcov viac právomocí ohľadne spôsobu, akým Spojené kráľovstvo vystúpi z Európskej únie. viac »


Odstúpil britský minister spravodlivosti: Chce hlasovať proti vláde vo veci brexitu

Odstúpil britský minister spravodlivosti:

12.06.2018 20:35

LONDÝN - Z vlády britskej premiérky Theresy Mayovej v utorok odstúpil minister spravodlivosti Phillip Lee. Ako vysvetlil, dôvodom jeho rozhodnutia je to, že chce mať ako poslanec dolnej komory britského parlamentu voľné ruky pri nadchádzajúcich hlasovaniach o brexite. viac »


Unikla nahrávka, britský minister v nej pripúšťa najhorší scenár: Brexit môže skončiť krachom

Boris Johnson
FotoVideo

09.06.2018 14:50

LONDÝN - Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson pripustil, že kompromisy, ktoré robí vláda Spojeného kráľovstva, by mohli znamenať, že Británia ostane aj po brexite pripútaná k Európskej únii. S odvolaním sa na uniknutú nahrávku, ktorú získal web Buzzfeed, o tom v piatok informovala agentúra AP. viac »


Desivá budúcnosť Británie: Ak bude brexit bez dohody s EÚ, krajine hrozia tri temné scenáre

Ilustračné foto

03.06.2018 14:45

LONDÝN - Predstavitelia britských verejných služieb varujú, že ak Spojené kráľovstvo vystúpi z Európskej únie bez obchodnej dohody, hrozí mu v priebehu niekoľkých týždňov nedostatok potravín, pohonných látok i liekov, píše nedeľník Sunday Times. viac »


Britská vláda prijíma ďalšie brexitové prehry: Horná komora schválila tieto dodatky

Londýn

08.05.2018 20:15

LONDÝN - Britská vláda utrpela v utorok v Snemovni lordov ďalšie dve porážky - v poradí jedenástu a dvanástu - týkajúce sa zákona o brexite. viac »


S dohodou o írskych hraniciach sa treba poponáhľať, myslí si Barnier

Michel Barnier

30.04.2018 22:20

LONDÝN - Spojené kráľovstvo a EÚ by sa mali poponáhľať s dohodou o hraniciach medzi Severným Írskom a Írskou republikou. O spornej hranici by sa obe strany mali dohodnúť do júna. Vyplýva to z pondelkového vyjadrenie hlavného vyjednávača EÚ pre brexit Michela Barniera, o ktorom informovala agentúra AP. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?Darkorbit

Darkorbit

Staň sa vesmírnym pilotom, znič nebezpečných votrelcov a plň napínavé misie!