Brexit – odchod Británie z EÚ | Topky.sk

°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

Brexit – Veľká Británia opúšťa Európsku Úniu

Brexit sa s novou kampaňou opäť stáva poprednou témou v Británii

Brexit sa znovu stáva poprednou témou

Brexit sa znovu stáva poprednou témou

13.07.2020 13:45

LONDÝN - Britská vláda v pondelok začala s novou informačnou kampaňou o odchode z Európskej únie. Brexit sa tak po mesiacoch v úzadí v dôsledku pandémie koronavírusu opäť stáva poprednou témou, informovala agentúra AP. viac »

Európska komisia priznala slabý pokrok doterajších rokovaní s Britániou

Michel Barnier

10.07.2020 06:05

BRUSEL - Doterajšie pobrexitové rokovania medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom priniesli "malý pokrok" a medzi oboma stranami zostávajú mnohé rozdiely. Uviedla vo štvrtok Európska komisia (EK) vo vyhlásení s názvom "Buďte pripravení na zmeny". viac »


Merkelová: Británia sa musí zmieriť s oslabením ekonomických vzťahov s EÚ

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

27.06.2020 15:48

BERLÍN - Británia bude musieť "akceptovať dôsledky" slabších ekonomických vzťahov s Európskou úniou, ktoré nastanú v dôsledku brexitu. Uviedla to v sobotu v rozhovore pre európske médiá skupiny LENA nemecká kancelárka Angela Merkelová, píše agentúra AFP. viac »


Europoslanci nepodporia dohodu s Britániou za každú cenu

Európsky parlament odhlasoval spustenie

18.06.2020 18:04

BRUSEL - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vo štvrtok - deň pred videosummitom EÚ - upozornili lídrov členských krajín, že nepodporia dohodu o budúcich vzťahoch medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom za každú cenu. viac »


Dohodu Británie s Európskou úniou je možné dosiahnuť do konca júla, hovorí Johnson

Britský premiér Boris Johnson

16.06.2020 06:01

Britský premiér Boris Johnson v pondelok uviedol, že verí tomu, že dohodu s Európskou úniou týkajúcu sa pobrexitových obchodných vzťahov je v princípe možné dosiahnuť do konca júla. Informovala o tom agentúra DPA. viac »


Británia a EÚ sa pokúsia oživiť rokovania o budúcich vzťahoch: Potrebný je nový impulz

Vľavo predseda Európskej rady
Foto

15.06.2020 17:34

BRUSEL - Európska únia a Británia v pondelok prisľúbili, že sa pokúsia oživiť viaznuce pobrexitové rozhovory o budúcich obchodných vzťahoch. Obe strany tvrdia, že chcú rokovania počas leta zrýchliť, informuje agentúra AFP. viac »


Británia nechce predĺžiť prechodné obdobie: EÚ to stále pripúšťa

Britský premiér Boris Johnson

12.06.2020 19:00

BRUSEL - Európska únia je aj naďalej otvorená možnosti predĺženia prechodného obdobia, počas ktorého sa má so Spojeným kráľovstvom dohodnúť na podobe budúcich vzťahov. Uviedol to v piatok v Bruseli podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovič po skončení druhého pracovného zasadnutia spoločného výboru ... viac »


Bez vykonania dohody o brexite nebude dohoda o budúcich vzťahoch, tvrdí Šefčovič

Maroš Šefčovič

12.06.2020 15:50

BRUSEL - Bez vykonania riadnej dohody o brexite nebude možné dohodnúť sa na budúcich vzťahoch s britskou stranou. Uviedol to v piatok podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovič, ktorý je spolupredsedom v spoločnom výbore EÚ a Spojeného kráľovstva dohliadajúcom na vykonávanie dohody o brexite. viac »


Tretie kolo pobrexitových rozhovorov: Žiadna sláva, prinieslo iba malý pokrok

Tretie kolo pobrexitových rozhovorov:

15.05.2020 17:06

LONDÝN - Brusel a Londýn dosiahli len "veľmi malý" pokrok smerom k dosiahnutiu dohody o budúcich pobrexitových obchodných vzťahoch. Povedal to v piatok splnomocnenec britskej vlády pre brexit David Frost, ktorého vyjadrenia priniesla agentúra DPA. viac »


Barnier bude za Európsku úniu vyjednávať aj naďalej: Johnson chce dohodu do konca roka

Michel Barnier

25.02.2020 15:28

BRUSEL - Európska únia schválila mandát pre svojho hlavného vyjednávača Michela Barniera na rokovania o dohode o voľnom obchode s Veľkou Britániou. EÚ trvá na tom, že ak Británia chce čo najlepšiu dohodu, bude sa musieť prispôsobiť pravidlám a predpisom únie vo všetkých oblastiach od štátnej pomoci po environmentálne štandardy. viac »


Diskusie po brexite pokračujú: Treba sa venovať aj úpravám audiovizuálnych služieb

Diskusie po brexite pokračujú:

15.02.2020 11:50

BRATISLAVA - V rámci nastavenia budúcich vzťahov medzi Európskou úniou (EÚ) a Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska bude v oblasti kultúry a mediálnej legislatívy dôležitou témou oblasť audiovizuálnych služieb. Konštatujú to autori dokumentu vymedzujúceho obsahové priority Slovenska pre rokovanie o budúcich ekonomicko-právnych vzťahoch ... viac »


Základom vzťahu EÚ s Britániou by mali byť pevné záväzky a zosúladenie vzájomných pravidiel

Ursula von der Leyenová

12.02.2020 16:39

LONDÝN - Základom budúcich vzťahov Európskej únie (EÚ) a Spojeného kráľovstva by mali byť pevné záväzky a dynamické zosúlaďovanie britských a úniových pravidiel, ktoré zaručia rovnaké podmienky a spravodlivú súťaž. Vyplýva to z nelegislatívneho uznesenia, ktoré v stredu pomerom hlasov 543 (za): 39 (proti): 69 (zdržalo sa hlasovania) schválil Európsky ... viac »


Polícia dostala varovanie: Severoírski militanti plánovali v Británii na brexit bombový útok

Britský premiér Boris Johnson

06.02.2020 21:10

BELFAST - Severoírski militanti chceli minulý týždeň prostredníctvom trajektu cez Írske more dostať do Británie nákladnú dodávku s inštalovanou náložou, ktorú hodlali odpáliť v čase, keď krajina vystúpila z Európskej únie. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na policajné zdroje. viac »


Pri dohodách nebudeme akceptovať pravidlá Európskej únie, tvrdí Raab

Dominic Raab

02.02.2020 20:05

LONDÝN - Veľká Británia sa v rámci akejkoľvek obchodnej dohody dosiahnutej po brexite nebude prispôsobovať pravidlám Európskej únie (EÚ). Uviedol to britský minister zahraničia Dominic Raab. viac »


Johnson plánuje od budúceho roka zavedenie kontrol na všetok tovar z EÚ

Boris Johnson

01.02.2020 18:52

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson chce od budúceho roka zaviesť úplné colné a pohraničné kontroly na všetok tovar privážaný do Británie z Európskej únie. viac »


Bývalý predseda eurokomisie Prodi očakáva návrat Británie do EÚ: Briti budú mať problémy, tvrdí

Romano Prodi

01.02.2020 14:21

RÍM - Bývalý predseda Európskej komisie (EK) Romano Prodi vníma vystúpenie Spojeného kráľovstva z EÚ s ľútosťou, domnieva sa však, že krajina sa za najneskôr 20 rokov znova vráti do Únie. viac »


Historický moment pre Veľkú Britániu: FOTO Brexit sprevádzali oslavy aj protesty

Historický moment pre Veľkú
Foto

01.02.2020 11:57

VEĽKÁ BRITÁNIA - Veľká Británia po 47 rokoch oficiálne opustila Európsku úniu (EÚ). Stalo sa tak z piatka na sobotu presne o polnoci (23:00 miestneho času), viac než tri roky po tom, čo si občania v referende odhlasovali vystúpenie z eurobloku. Pozrite si fotografie z osláv v galérii. viac »


USA chce budovať s Britániou silné vzťahy: O členstvo v únii prišiel aj Gibraltár

Mike Pompeo

01.02.2020 08:00

WASHINGTON - Spojené štáty plánujú naďalej budovať silné vzťahy s Britániou aj po jej vystúpení z Európskej únie. Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo to vyhlásil po tom, ako Spojené kráľovstvo v piatok oficiálne vystúpilo z 28-členného bloku. viac »


FOTO Dlho očakávaný brexit sa stal skutočnosťou: Ľudia v Londýne oslavujú aj smútia

FOTO Dlho očakávaný brexit
Foto

01.02.2020 07:05

LONDÝN - Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska v piatok o 23.00 h miestneho času oficiálne vystúpilo z Európskej únie. Informovala o tom BBC. Ukončenie členstva v medzinárodnej organizácii bolo na ostrovoch predmetom diskusií už od samotného pripojenia Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska k Európskemu hospodárskemu spoločenstvu ... viac »


Johnson vidí odchod z EÚ stále pozitívne: Brexit nie je koniec, ale začiatok, vyhlásil

Britský premiér Boris Johnson

01.02.2020 06:12

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson prisľúbil v piatok "novú éru priateľskej spolupráce" s Európskou úniou. Johnson to povedal vo video posolstve, ktoré odvysielali hodinu pred oficiálnym vystúpením Spojeného kráľovstva z EÚ. Informovala o tom agentúra AFP. viac »


Škótska premiérka Sturgeonová so sľubom: Posilní kampaň za nezávislosť Škótska po brexite

Nicola Sturgeonová

31.01.2020 16:39

LONDÝN - Škótska premiérka Nicola Sturgeonová má záujem ešte výraznejšie presadzovať nezávislosť Škótska po tom, ako Spojené kráľovstvo v piatok vystúpi z Európskej únie. viac »


Najčítanejšie články