Voľby do Európskeho parlamentu 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 25. máj 2019. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Eurovoľby 2019

Voliť šiel aj 92-ročný Jozef: Pútavý životný príbeh, pred istou smrťou zachránil desiatky vojakov

92-ročný dôchodca Jozef Vaškeba.

92-ročný dôchodca Jozef Vaškeba.

pred hodinou

BRATISLAVA – Členom volebnej komisie v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa chcel byť pôvodne v sobotňajších eurovoľbách aj 92-ročný Jozef Vaškeba. Dôchodca sa mediálne zviditeľnil, keď v minulom roku neúspešne kandidoval v novembrových komunálnych voľbách za poslanca Vrakune. viac »

Kiska odvolil poslednýkrát v pozícii prezidenta: Upozornil na mobilizáciu extrémistov a vyzval k voľbám

Andrej Kiska odvolil v
Foto

pred 2 hodinami

POPRAD – Slovenský prezident Andrej Kiska, ktorý dnes dopoludnia už tradične spolu s manželkou odvolil v Poprade na mestskom úrade, vyzval opäť ľudí, aby prišli voliť. Osobitne pozval tých, ktorí sú presvedčení o tom, že Európska únia je výborný projekt. viac »


Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby EÚ, tvrdí Čaputová

zvolená prezidentka SR Zuzana

pred 3 hodinami

BRATISLAVA – Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby Európskej únie, či bude silnejšia a integrovanejšia, alebo naopak nastane proces oslabovania. Vyhlásila to nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová po tom, čo v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu. viac »


Vyšné Hágy sa majú čím pýšiť: Ich volebná miestnosť má svoje špecifiká

Voliči hlasovali aj v
Foto

pred 4 hodinami

VYŠNE HÁGY – Väčšina volebných miestností na Slovensku sa nachádza v školách, tá vo Vyšných Hágoch má však svoje špecifiká. Ide o najvyššie položenú základnú školu na Slovensku, ktorá je v nadmorskej výške 1130 metrov, okrem toho volebná miestnosť v nej je najvyššie položená v meste Vysoké Tatry. Po Štrbskom Plese je tiež druhá najvyššie položená na Slovensku. viac »


Už zajtra volia Slováci členov do Európskeho parlamentu: Sú to naše štvrté voľby v poradí

Už zajtra volia Slováci

včera o 12:40

BRATISLAVA - V poradí štvrté voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia už túto sobotu. Prvé voľby do Európskeho parlamentu sa u nás konali v roku 2004 a následne každých päť rokov, teda v roku 2009 a 2014. viac »


Voľby do európskeho parlamentu pokračujú: Dnes hlasujú voliči v Írsku a Česku

Voľby do európskeho parlamentu

včera o 11:20

BRATISLAVA - Voľby do Európskeho parlamentu (EP) pokračujú druhým dňom v Írsku a Českej republike. Voliči a voličky v Írsku zvolia 13 europoslancov, no v dôsledku oddialenia brexitu sa len 11 z nich ujme svojich kresiel v Bruseli okamžite. Zvyšní dvaja tak spravia, až keď Veľká Británia opustí Európsku úniu. V Česku zvolia 21 europoslancov. viac »


Novozvolení europoslanci si budú voliť predsedu, podpredsedu aj kvestorov

Slovenskí europoslanci s prezidentom

včera o 11:00

BRATISLAVA - Predsedu parlamentu si 751 novozvolených europoslancov zvolí už na prvej schôdzi. Okrem neho zvolia aj 14 podpredsedov a piatich kvestorov. Mandát im rovnako ako aj predsedom a podpredsedom výborov platí na dva a pol roka, pričom ich poslanci môžu vo funkcii potvrdiť. Europoslanci by v týchto voľbách mali zohľadniť aj zastúpenie jednotlivých ... viac »


Eurovoľby v Holandsku sa skončili: Obávaná strana odchádza zahanbená, tento politik označil sám seba

 Geert Wilders vhadzuje

včera o 06:15

HAAG - Holandsko sa stalo vo štvrtok prvou krajinou, v ktorej sa skončili tohtoročné voľby do Európskeho parlamentu (EP). Podľa odhadu volebných výsledkov, ktorý priniesli po zatvorení volebných miestností holandské televízie, zvíťazila Strana práce (PvdA), ktorá získala päť z celkového počtu 26 poslaneckých kresiel v EP vyhradených pre Holandsko. viac »


Odštartovali voľby do Európskeho parlamentu: Prvými voličmi sú Holanďania a Briti

Odštartovali voľby do Európskeho

23.05.2019 08:30

BRUSEL - Otvorením volebných miestností v Holandsku a Spojenom kráľovstve sa vo štvrtok začali voľby do Európskeho parlamentu. Británia je v EP zastúpená 73 poslancami, holandskí voliči rozhodujú o 26 zástupcoch, uvádza sa v dokumente zverejnenom na webovej stránke EÚ. viac »


Ústavní činitelia vyzvali ľudí, aby zodpovedne hlasovali v eurovoľbách, pridala sa aj Čaputová

Ústavní činitelia vyzvali ľudí,
FotoVideo

22.05.2019 20:20

BRATISLAVA - Členstvu Slovenska v Európskej únii väčšina ľudí vyjadruje podporu. Akurát nie vo voľbách. Vo svojom príhovore, ktorý dnes odvysielala RTVS, to povedal prezident Andrej Kiska. Ľudí vyzval, aby prišli voliť. viac »


Známy publicista o eurovoľbách: Úspech závisí najmä od disciplinovanosti voličov

Známy publicista o eurovoľbách:
Foto

22.05.2019 19:50

BRATISLAVA – O úspechu vo voľbách do Európskeho parlamentu, vzhľadom na extrémne nízku voličskú účasť, nerozhodujú dvojciferné čísla v celoštátnych prieskumoch preferencií politických strán, ale v prvom rade široká členská základňa strany a disciplinovanosť jej voličov. V diskusii na Tablet.tv to povedal publicista Juraj Hrabko. viac »


Orbán prijal predsedu SMK Menyhárta, vyjadril mu podporu vo voľbách do EP

Maďarský premiér Viktor Orbán

22.05.2019 17:50

BUDAPEŠŤ - Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán prijal v stredu v Budapešti predsedu slovenskej mimoparlamentnej Strany maďarskej komunity Józsefa Menyhárta, aby vyjadril podporu jeho strane v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu. Podľa agentúry MTI o tom informoval Orbánov hovorca Bertalan Havasi. viac »


Voliči, pozor: Eurovoľby prichádzajú s revolučnou novinkou, táto aplikácia vám podá pomocnú ruku

Voliči, pozor: Eurovoľby prichádzajú

22.05.2019 17:25

BRUSEL - Európskym voličom, ktorí sa ešte nerozhodli, ako budú hlasovať vo voľbách do Európskeho parlamentu prichádza na pomoc mobilná aplikácia, ktorú vypracoval Univerzitný európsky inštitút (UEI) vo Florencii. Uviedla v stredu tlačová agentúra AFP. viac »


Matovič nemá svojich voličov za nič, tvrdia europoslanci Záborská a Škripek

Igor Matovič

20.05.2019 16:45

BRATISLAVA - Igor Matovič (OĽaNO) nemá svojich voličov za nič. Nejde mu o riešenie problémov krajiny, ale o to, aby sa o ňom písalo v novinách. V súvislosti s Matovičovým odstúpením z volieb do Európskeho parlamentu to povedali europoslanci Branislav Škripek a Anna Záborská z mimoparlamentnej Kresťanskej únie, ktorí opäť kandidujú v eurovoľbách. Tie ... viac »


Európa naša, kam to len kráčaš? Alarmujúce výsledky prieskumov, z ktorých vám bude do plaču

Európa naša, kam to
Foto

20.05.2019 10:37

BRUSEL - Každých päť rokov je účasť voličov vo voľbách do Európskeho parlamentu nižšia a nižšia. Viac ako polovica elektorátu neprichádza zvoliť si svojich zástupcov do europarlamentu, pričom najbadateľnejšie túto situáciu vnímať v krajinách strednej a východnej Európy, hoci voličský absentizmus už postihuje aj zakladajúce krajiny EÚ, napísala agentúra AFP. viac »


Oficiálne výsledky eurovolieb budú známe až v nedeľu v noci

Oficiálne výsledky eurovolieb budú

19.05.2019 11:11

BRATISLAVA – Oficiálne výsledky volieb do Európskeho parlamentu budú známe až deň po ich konaní, teda v nedeľu v noci. Slovensko si svojich zástupcov bude voliť v sobotu 25. mája, väčšina európskych krajín však má voľby v nedeľu. Ako prví pôjdu vo štvrtok 23. mája hlasovať voliči v Holandsku a Veľkej Británii, v piatok 24. mája sa voľby konajú v Írsku. ... viac »


Matovič o eurovoľbách: Ak fašisti získajú v Európskom parlamente väčšinu, únia to nevydrží

Igor Matovič

18.05.2019 13:50

BRATISLAVA - Ak fašisti alebo extrémisti získajú väčšinu v Európskom parlamente, Európska únia to nevydrží. V rozhovore to povedal predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorý kandiduje v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu. Keď sa mu podarí uspieť, mandát si neprevezme. Kandidatúrou chce, ako tvrdí, spropagovať samotné eurovoľby. viac »


Smolková: Ľudia by mali ísť voliť, výhody EÚ už berú ako samozrejmosť

Monika Smolková

13.05.2019 12:00

ŠTRASBURG – Ľudia by mali ísť voliť v májových voľbách do Európskeho parlamentu (EP), pretože výhody, ktoré poskytuje každému občanovi Slovenska, ale aj celej EÚ, sú neskutočné. Ľudia si ich už neuvedomujú, berú ich ako samozrejmosť. Napríklad voľný pohyb osôb, tovaru a služieb, je jednou z nich. Uviedla to europoslankyňa Monika Smolková (Smer-SD) z ... viac »


Pre voličov OĽaNO by bol úspech ĽSNS hanbou: Takýto názor má viac ako 50% sympatizantov

Pre voličov OĽaNO by

10.05.2019 20:20

BRATISLAVA – Úspech Kotlebovej ĽSNS vo voľbách do Európskeho parlamentu by bol medzinárodnou hanbou pre Slovensko pre 53,1 percenta oslovených sympatizantov hnutia OĽaNO. Takýto názor však zastáva len jedno percento oslovených voličov ĽSNS. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, kde zisťovala názory občanov na prípadný úspech kotlebovcov v májových eurovoľbách. viac »


Šokujúce výsledky simulovaných eurovolieb: Takto by volili študenti stredných a vysokých škôl

Šokujúce výsledky simulovaných eurovolieb:

10.05.2019 14:05

BRATISLAVA – Študenti stredných škôl, gymnázií a vysokých škôl by vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) najviac volili stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Tejto politickej strane by svoj hlas odovzdalo 15,8 percenta študentov. Na druhom mieste skončila so ziskom 12,5 percenta hlasov koalícia Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/SPOLU). viac »


Kiska sa pripája k ostatným prezidentom: Európa potrebuje silný hlas národov, vyzýva

Kiska v príhovore počas

09.05.2019 10:40

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska sa pripája k výzve 21 prezidentov pred voľbami do Európskeho parlamentu. "Európa potrebuje silný hlas národov. Preto vás vyzývame, aby ste uplatnili svoje právo voliť. Ide o našu spoločnú európsku budúcnosť," uviedol Kiska na sociálnej sieti. viac »


Najčítanejšie články