Pápež František navštívi Severné Macedónsko: Vláda dúfa v podporu integrácie krajiny do EÚ | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Pápež František navštívi Severné Macedónsko: Vláda dúfa v podporu integrácie krajiny do EÚ

Pápež František
Pápež František
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini
07.05.2019 09:25

SKOPJE - Lídri v Severnom Macedónsku dúfajú, že pápež František silno podporí integráciu krajiny do európskych inštitúcií v nadväznosti na nedávne vyriešenie sporu okolo názvu krajiny s Gréckom i zvolenie si nového proeurópskeho prezidenta.


František pricestuje do Severného Macedónska v utorok. Pôjde pritom o prvú návštevu pápeža v histórii tejto malej balkánskej krajiny. Štátny tajomník ministerstva zahraničia Viktor Dimovski v pondelok novinárom povedal, že návšteva pápeža je historická a prichádza v kľúčovom čase, keď sa krajina snaží vstúpiť do Európskej únie a do NATO. "Pápežova návšteva posilňuje súdržnosť a jednotu a prináša odkaz zmierenia a solidarity," uviedol Dimovski.

Predpokladá sa, že František počas svojho pobytu podporí proces integrácie a národnú i náboženskú súdržnosť a vzdá tiež úctu najznámejšej rodáčke zo Skopje, Matke Tereze, ktorú kanonizoval v roku 2016. Návštevou Severného Macedónska ukončí pápež svoju návštevu Balkánu, v rámci ktorej predtým zavítal aj do Bulharska.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články