°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

VIDEO Požiar úplne pohltil bytovku v Bangladéši: Desiatky obetí, čísla narastajú

Zdroj: SITA/AP Photo
21.02.2019 12:28

DHÁKA - Na najmenej 81 stúpol počet obetí požiaru, ktorý v stredu večer zachvátil niekoľko obytných domov v bangladéšskej metropole Dháka. Ďalších približne 50 ľudí utrpelo zranenia, niektorí z nich majú kritické popáleniny, informovala vo štvrtok agentúra AP.


Podľa správ miestnych požiarnikov začal horieť bytový dom v historickej časti Dháky, v ktorom sa nachádzal aj sklad chemikálií, sprejov a plastov. Oheň sa rozšíril aj na tri susedné budovy. Podľa prvých zistení začala najskôr horieť plynová fľaša. K rýchlemu rozšíreniu požiaru prispeli vysoko horľavé chemikálie skladované v objekte.

VIDEO Požiar úplne pohltil
Zdroj: SITA/AP Photo

Na hasení plameňov sa podieľalo viac ako 200 hasičov. Ani po deviatich hodinách intenzívneho úsilia sa ich však nepodarilo uhasiť, len z väčšej časti dostať pod kontrolu. 

Hlavný vstup do jedného z horiacich domov bol zamknutý, takže jeho obyvatelia sa nemohli dostať von. Situáciu zhoršovali pokračujúce výbuchy plynových fliaš. Na priľahlej ulici zhorelo viacero áut a rikší. 

Mnohé z obhorených mŕtvych tiel nebolo možné identifikovať. Do nemocníc previezli desiatky ľudí s popáleninami a ďalšími zraneniami, stav minimálne deviatich z nich je kritický. Počet mŕtvych ešte nemusí byť konečný, keďže pátranie po prípadných ďalších obetiach stále pokračuje.

VIDEO Požiar úplne pohltil
Zdroj: SITA/AP Photo/Mahmud Hossain Opu

Pri podobnom požiari, ktorý v roku 2010 zachvátil budovu v starej Dháke, zahynulo vyše 120 ľudí. Taktiež išlo o obytný objekt, v ktorom boli skladované i chemikálie.   


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články