°C

Štvrtok, 21. január 2021. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Austráliu postihli storočné záplavy: VIDEO Nebezpečenstvo, ktoré sa skrýva vo vode

Zdroj: Repro foto YouTube/The Telegraph
04.02.2019 15:40

TOWNSVILLE - V uliciach austrálskeho mesta Townsville, ktoré cez víkend zasiahli obrovské záplavy, sa v pondelok objavili krokodíly. Viacerí obyvatelia mesta zverejnili na sociálnych sieťach fotografie týchto nebezpečných plazov, ako ležia na ich záhrade alebo sa plazia po ceste.


Jedna z fotografií zobrazuje aj krokodíla lezúceho na strom nad zaplavenou cestou. Pred nebezpečenstvom výskytu krokodílov varovala v pondelok aj ministerka životného prostredia austrálskeho štátu Queensland Leeanne Enoch. "Krokodíly môžu byť na cestách, a keď voda opadne, môžu sa objaviť aj na nečakaných miestach," uviedla.

Z najviac postihnutých častí Townsville už záchranári evakuovali vyše 1 100 obyvateľov. Premiérka Queenslandu Anastasia Palaszczuková v pondelok povedala, že ďalší dážď v Townsville a okolí v nadchádzajúcich dvoch dňoch by mohol spôsobiť ešte väčšiu tragédiu.

Austráliu postihli storočné záplavy:
Zdroj: Twitter/EmmyJewel

Výpusty miestnej hrádze sú otvorené, aby sa predišlo vyliatiu rieky Ross z jej brehov a následnému vytopeniu predmestí Townsville. Starostka mesta Jenny Hillová označila aktuálne zrážky za "udalosť, ktorá sa opakuje možno raz sa sto rokov" a dodala, že ešte nie sú "z najhoršieho vonku".


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/The Telegraph,
FOTO: Twitter/EmmyJewel,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články