Novomanželia sa opili na svadobnej ceste na Srí Lanke: FOTO Rodina neverila, čo vyparatili | Topky.sk

Pondelok, 25. marec 2019. Meniny má Marián, zajtra Emanuel.

Novomanželia sa opili na svadobnej ceste na Srí Lanke: FOTO Rodina neverila, čo vyparatili

Zdroj: FB/Gina Lee-Lyons
10.10.2018 19:00

LONDÝN - Londýnčania Gina Lyonsová (33) a Mark Lee (35) sa zosobášili v júni minulého roka a v decembri si vyrazili na trojtýždňovú svadobnú cestu po Srí Lanke. Keď si k pripitej dvojici na pláži prisadol barman z miestneho hotela, rýchlo podľahli jeho čaru a rozprávaniu o tom, ako nájomcovi čoskoro vyprší zmluva. Vtedy novomanželom skrsol v hlave ohromný nápad, novými nájomníkmi za 30-tisíc libier (cca 34 300 eur) na tri roky sa stanú oni.


Novomanželia sa vrátili z medových týždňov a pri pohľade na dom takmer odpadli: To čo má byť?!

"Keď sme vstúpili do hotela, uvideli sme skupinu starých srílanských mužov, ktorí boli opití ešte z noci predtým, tak sme začali piť s nimi. Hotel vyzeral ošarpano a veľmi lacno, ale bol pri pláži a mal drevený dom na strome, čo sa nám páčilo. Keď sme na pláži pili rum, bolo nám povedané, že hotel bude čoskoro na prenájom," uviedla Gina pre MailOnline.

Novomanželia sa opili na
Zdroj: FB/Gina Lee-Lyons

Dozvedeli sa, že cena nájmu je 10-tisíc libier (cca 11 450 eur) na rok a opitá dvojica si povedala, že by bol skvelý nápad sa vrhnúť na podnikanie. Aj keď všetko začalo ako bláznivý plán z dielne alkoholom nasiaknutých mozgov, začali sa o ňom Gina a Mark potom baviť aj vážnejšie a nasledujúci deň sa stretli so starším párom, s ktorým museli prejednať prevzatie nájmu.

Novomanželia sa opili na
Zdroj: FB/Gina Lee-Lyons

Keďže však pár nerozumel po anglicky, väčšinu konverzácie zabezpečovali ich priatelia, ktorí im prekladali a Gina s Markom vypili opäť viac rumu, ako by mali. Nakoniec sa dohodli, že za trojročný prenájom zaplatia 30-tisíc libier, pričom prvý rok splatia 15-tisíc libier a druhú polovicu do marca 2019. To však nebolo všetko, právny poplatok za získanie licencie ich stál 7000 libier a 6000 libier vrazili do renovácie. Od 1. júla tohto roka sú však oficiálne hrdými prevádzkovateľmi hotela s názvom Lucky Beach Tangalle.

Novomanželia sa opili na
Zdroj: FB/Gina Lee-Lyons

Napriek finančným problémom sa im podarilo zaplatiť polovicu prvej splátky, no v marci tohto roku zistili, že Gina je tehotná. Vtedy budúcu mamičku prepadli výčitky, že peniaze zbytočne investovali do podnikania, ktoré im vôbec nemusí vyjsť. Dokonca aj ich rodina a priatelia si mysleli, že sú idioti a nemali to robiť, keďže ešte stále mali dlhy zo svadby, bývali v malom byte a teraz bolo na ceste aj dieťa.

Novomanželia sa opili na
Zdroj: FB/Gina Lee-Lyons

Nedalo sa však už nič robiť, a tak sa mladomanželia rozhodli, že jednoducho budú bojovať. Napriek počiatočným pochybnostiam sa im podarilo v júli otvoriť hotel so siedmimi izbami a odvtedy nemajú núdzu o pravidelných zákazníkov. Zatiaľ to teda vyzerá tak, že sa im ich podnikateľský zámer vyplatil.


Galéria


Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články