Slovák sa pri základnej škole prepadol pod zem: FOTO Zranený zostal uväznený v šachte | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Slovák sa pri základnej škole prepadol pod zem: FOTO Zranený zostal uväznený v šachte

Snina
Snina
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,
11.10.2019 19:30

SNINA – Predstavte si, že kráčate po chodníku pre základnou školou a prepadnete sa do kanalizačnej šachty. Štyridsaťdvaročný muž to, žiaľ, zažil. A ako by toho nebolo málo, v šachte sa zasekol a utŕžil viacero zranení


Mužovi sa nešťastie prihodilo vo večerných hodinách. „42-ročný Sninčan pred hlavným vstupom do areálu školy stúpil na uvoľnený kanalizačný poklop, ktorý nebol nijako označený,“ opísala policajná hovorkyňa v Prešove Jana Ligdayová. Podľa Východoslovenskej vodárenskej išlo o poklop armatúrnej šachty vybudovanej na verejnom vodovode. „Uvedený poklop bol prehnutý, na to upozorňovala značka, ktorú zrejme zámerne niekto odstránil,“ povedala hovorkyňa mesta Snina Eva Mihaliková.

Snina
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,

Po tom, čo sa Sninčan prepadol do šachty, utrpel niekoľko zranení. „Muž sa v šachte zasekol. Utrpel viacero zranení,“ uviedla Ligdayová s tým, že polícia skutok kvalifikovala ako trestný čin ublíženia na zdraví.

Snina
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,

Východoslovenská vodárenská spoločnosť vo svojom stanovisku k incidentu poukázala na súvislosť s výstavbou plavárne. Hovorí, že v lokalite je zvýšený pohyb ťažkých mechanizmov. „Pred realizáciou tejto stavby bol poklop riadne osadený v ráme šachty a k nemu aj privarený, aby nemohlo dôjsť k jeho uvoľneniu. Pravdepodobne prejazdom ťažkého mechanizmu po poklope šachty došlo k jeho poškodeniu a k uvoľneniu zvarov,“ vyhlásila spoločnosť.

Snina
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,

Realizátor stavby však v reakcii na udalosť podotkol, že si nie sú vedomí, že poklop poškodili ich vozidlá. A zároveň poukázal na skutočnosť, že úsekom denne prejde aj dvadsať osobných áut, lebo vodiči si tadiaľ skracujú cestu.

Snina
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,

„Uvedená situácia nás naozaj mrzí a vedenie mesta vyjadruje úprimné poľutovanie nad touto udalosťou,“ dodala hovorkyňa mesta Snina. Východoslovenská vodárenská doplnila, že po upozornení zo strany polície poklop osadili do rámu šachty a opätovne privarili. O prípade informovala televízia JOJ.


Galéria

Snina Snina Snina Snina Snina

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články