Mladíci, ktorí napadli manželov v MHD, budú pykať: Návrh obžaloby skončil v rukách súdu | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Mladíci, ktorí napadli manželov v MHD, budú pykať: Návrh obžaloby skončil v rukách súdu

Polícia už obvinila dvoch 18-ročných mladíkov.
Polícia už obvinila dvoch 18-ročných mladíkov.
Zdroj: Facebook
10.10.2019 14:45

BRATISLAVA - Dvojicou mladíkov, ktorí mali 22. mája vo večerných hodinách napadnúť v bratislavskej MHD manželský pár, sa už zaoberá Okresný súd Bratislava IV.


Prečítajte si aj: FOTO Zoznámte sa s chlapcami, ktorí mali dobiť manželov v MHD! Pózy a frajerina na nete

"V uvedenej veci bola 16. septembra podaná väzobná obžaloba na Okresný súd Bratislava IV," uviedol  to vo štvrtok prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Matej Izakovič. Policajný vyšetrovateľ ukončil prípravné konanie "podaním návrhu na podanie obžaloby do rúk prokurátora".

Obvinení budú mať teraz možnosť uzavrieť s prokurátorom dohodu o vine a treste, alebo pôjde celá vec na súd. Polícia o tom informovala v pondelok na sociálnej sieti. V prípade napadnutia manželského páru v bratislavskej MHD sú obvinení 18-ročný Ondrej a 18-ročný Stanislav z Bratislavy.

Desivá scéna

Mladíci mali 22. mája večer v autobuse linky 83 medzi zastávkami SAV a Damborského v Bratislave fyzicky a verbálne napadnúť manželský pár vo veku 50 a 52 rokov, ktorý ich upozornil na hlučné a neslušné správanie.

K incidentu došlo v
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

"Zatiaľ čo prvý z dvoch obvinených zavretými päsťami niekoľkokrát udrel oboch manželov a jednému z nich tým spôsobil ťažké zranenia v oblasti hlavy, druhý obvinený sa následne začal so zdvihnutými rukami manželom vyhrážať zabitím," spresnila polícia. Po vystúpení z vozidla MHD mali obaja obvinení mladíci v blízkosti manželov uviesť, že ak pôjdu na políciu, tak ich zabijú.

Výtržníci spôsobili manželom rôzne zranenia a zlomeniny v oblasti tváre. Za toto konanie boli obvinení za trestné činy ublíženia na zdraví, vydierania, nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. V rámci vyšetrovania sa polícii prihlásili svedkovia, ktorí pomohli k objasneniu incidentu.


Galéria

Polícia už obvinila dvoch K incidentu došlo v Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články