Policajti zneškodnili útočníka v Bratislave šiestimi výstrelmi, páchateľ je stále v ohrození života | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Policajti zneškodnili útočníka v Bratislave šiestimi výstrelmi, páchateľ je stále v ohrození života

Všetci zranení z piatkového incidentu na Obchodnej ulici v Bratislave sú stabilizovaní.
Všetci zranení z piatkového incidentu na Obchodnej ulici v Bratislave sú stabilizovaní.
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
02.06.2019 11:35

BRATISLAVA - Všetci zranení z piatkového incidentu na Obchodnej ulici v Bratislave sú stabilizovaní. Podstatne horšie je však na tom páchateľ, ktorý nie je stále mimo ohrozenia života, čo potvrdili viaceré zdroje z prostredia nemocníc. Pracovníka Finančnej správy ešte v piatok poranil nožom muž, ktorého napokon policajti zneškodnili šiestimi výstrelmi na Obchodnej ulici v Bratislave.


"Muži, ktorí boli privezení v piatok do Univerzitnej nemocnice Bratislava v popoludňajších hodinách po incidente na Obchodnej ulici, sú po operácii, obaja v stabilizovanom stave. Jeden pacient však i naďalej zostáva v umelom spánku a pod dohľadom našich lekárov," informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Eva Kliská. Podstatne horšie je na tom páchateľ, ktorý nie je stále mimo ohrozenia života, čo potvrdili viaceré zdroje z prostredia nemocníc. Mimo ohrozenia života je naopak 15-ročné dievča, ktoré poranil výstrel.

Streľba na Obchodnej ulici
Zdroj: Tip čitateľa

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Muž s nožom v ruke sa chcel násilím dostať do budovy rezortu, kde následne zaútočil nožom na pracovníka Finančnej správy. Polícia muža dostihla na križovatke Obchodnej a Poštovej ulice, kde na viacero výziev nereagoval. Prítomní policajti následne zneškodnili útočníka šiestimi výstrelmi, pričom však bolo zranené 15-ročné dievča. Ich postup preverí aj Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Dôvod konania muža a aj to, či mal pri sebe iné zbrane, bude ešte predmetom vyšetrovania. Polícia zároveň poprela, že by bol tento prípad spojený s terorizmom.


Galéria

Všetci zranení z piatkového Streľba na Obchodnej ulici Všetci zranení z piatkového

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články