Mrazivé detaily smrti českej podnikateľky Jany: Stopa vedie na Slovensko, zabili ju a zakopali? | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Mrazivé detaily smrti českej podnikateľky Jany: Stopa vedie na Slovensko, zabili ju a zakopali?

Ľubomír Behan
Ľubomír Behan
Zdroj: Polícia SR, ČR
11.05.2019 23:40

BRATISLAVA - Česká podnikateľka Jana Svobodová zmizla za doteraz nevyjasnených okolností 15. júla 2015. Takmer štyri roky zamestnáva záhadný prípad kriminalistov, podľa ktorých vedú nitky na Slovensko. Uniesť a zabiť ju totiž mali Ľubomír Behan (27) a Marek Potoček (27). Druhý uvedený spravodlivosti stále uniká, hoci je na neho vydaný európsky zatykač. TV Markíza teraz poukázala na to, akým spôsobom mohlo k vražde prísť a ako sa mohli páchatelia zbaviť tela aj auta.


EXKLUZÍVNE Mama najznámejšieho väzňa Behana prehovorila k záhadnému zmiznutiu podnikateľky

Jana Svobodová
Mrazivé detaily smrti českej
Zdroj: Polícia ČR

Jana Svobodová nastúpila do svojho auta na Argentínskej ulici v Prahe, pri jazde ju zachytila aj bezpečnostná kamera. Neskôr už ale v jej vozidle sedeli dva muži. Mali to byť práve Behan s Potočkom. Polícia má s obomi bohaté skúsenosti.

Mrazivé detaily smrti českej
Zdroj: Polícia ČR

Ľubomír Behan sa preslávil útekom z pracoviska pri leopoldovskej väznici, kde si odpykával trest za lúpežné prepadnutie, a podarilo sa mu ukrývať vyše štyri mesiace, kým ho chytili v dome jeho otca v úkryte na povale. Za útek dostal dva roky. Druhým podozrivým je Marek Potoček, na ktorého už pred tromi rokmi vydali zatykač pre majetkovú trestnú činnosť. Teraz má na krku aj európsky zatýkací rozkaz a je stále na úteku.

Mrazivé detaily smrti českej
Zdroj: Polícia ČR

Podľa polície vyšetrovateľ Národnej protizločineckej jednotky obvinil dve osoby zo zvlášť závažného zločinu vraždy a zločinu lúpeže. "Jeden z nich mal na podnikateľku marketingovej firmy fyzicky zaútočiť a potom ju vraj obaja usmrtili. Zabezpečili si náradie a vykopali ilegálny hrob, do ktorého ju pochovali. Dodnes telo ženy polícia nenašla. Vozidlo potom mali komusi predať, uvádza sa v reportáži TV Markíza.

Ľubomír Behan
Mrazivé detaily smrti českej
Zdroj: Foto: polícia

Behanova matka sa pre Glob.sk vyjadrila, že neverí tomu, že by za vraždou podnikateľky stál jej syn. "On by toho nebol schopný určite, skôr ten druhý, čo bol s ním," dodala. Behan by sa mohol z väzenia dostať v roku 2026, teda za predpokladu, že nebude odsúdený aj za tento trestný čin.

Marek Potoček
Mrazivé detaily smrti českej
Zdroj: Polícia SR


Galéria

Ľubomír Behan Jana Svobodová Ľubomír Behan Marek Potoček Ľubomír Behan

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články