Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

Slovenský moderátor daroval takmer všetko bezdomovcom: Naplo ma z vlastného života!

Moderátora naplo z jeho života.
Moderátora naplo z jeho života.
Zdroj: Instagram mxsabo
20.07.2020 16:20

BRATISLAVA – Čím ďalej, tým viac sa nechávame unášať konzumným štýlom života. Svoje o tom vie aj moderátor Michal Sabo, ktorý sa rozhodol s tým predsa len niečo urobiť. V poslednom čase bojuje za čisté životné prostredie a v minulosti zmenil svoj život. Z toho predošlého ho doslova naplo!


Nielen markizák Viktor Vincze využíva svoj vplyv prostredníctvom sociálnych sietí na to, aby apeloval na ľudí, nech zmenia svoj život tak, aby boli priateľskí k prírode. Podobnú misiu začal aj Michal Sabo, moderátor rádia Expres, ktorý často zdieľa posty o zbieraní smetí. Tie sa totiž množia obrovskou rýchlosťou, zahlcujú planétu a mnohým je to ľahostajné.

Michal Sabo si uvedomil, že sa dá žiť aj s málo kúskami oblečenia.
Slovenský moderátor daroval takmer
Zdroj: Instagram M.S.

A nie je to tak dávno, čo začal robiť vlastný podcast Sabo sebou. Aj tam rieši dôležité otázky, ktoré rezonujú na Slovensku či vo svete. Kým počas karantény nastal akýsi útlm nakupovania oblečenia a vystačili sme si s tým, čo máme v skrini, ako sa otvorili obchody, opäť sme do nich nabehli a míňali ako blázni. A pritom nám stačí pár kvalitných kúskov oblečenia, ktoré sa dajú skvele kombinovať. To si uvedomil aj Mišo.

„Pamätám si moment, keď som si žil trochu iný život - býval som v bratislavskom Starom meste, v krásnom podkrovnom byte pri Prezidentskom paláci. Mal som vlastný šatník. A potom ma jedného dňa - pod vplyvom mnohých ďalších vecí - naplo z môjho vlastného života. Presťahoval som sa naspäť do môjho hoodu - do Petržalky,“ začal svoj podcast moderátor týmito slovami.

Množstvo oblečenia, ktoré mal, bolo neúnosné nielen pre jeho šatník, ale aj pre túto planétu. A tak sa rozhodol zmeniť život. Takmer všetko zo svojho šatníka daroval ľuďom, ktorí nemajú strechu nad hlavou, niečo putovalo rodine a priateľom. „Šatník som si so sebou nevzal. 90 percent vecí som pobalil do tých veľkých modrých tašiek, odniesol som ich do nocľahárne pre bezdomovcov, porozdával som rodine, kamarátom, kolegom a začal som nanovo. S roztrhanými džínsami, s prevažne bielymi, ale trošku aj so sivými a s čiernymi bavlnenými tričkami. Mám basic kapsulový šatník, nejaké veci na cvičenie a na doma. A to je všetko,“ prezradil Sabo, ktorému tento štýl maximálne vyhovuje. 

Michal Sabo sa v minulosti rozhodol zbaviť až 90 % oblečenia. Vystačí si s minimom.
Slovenský moderátor daroval takmer
Zdroj: Instagram M.S.

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Moderátora naplo z jeho Michal Sabo si uvedomil, Michal Sabo sa rozhodol Michal Sabo sa v Michal Sabo sa snaží Michal Sabo

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: Instagram

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články