°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Sudcovia Okresného súdu v Prešove vyzývajú kolegov na prerušenie výkonu funkcie

Okresný súd v Prešove
Okresný súd v Prešove
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
23.10.2019 18:15

PREŠOV – Sudcovia Okresného súdu (OS) v Prešove sa dištancujú od akéhokoľvek konania nesúceho znaky korupcie či zasahovania do nezávislosti a nestrannosti sudcov. Uviedli to vo svojom stredajšom vyhlásení. Poskytla to hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová.


"Sme hlboko znepokojení a šokovaní medializovanými informáciami, kde predstavitelia súdnej moci vykazujú správanie nezlučiteľné nielen so sudcovskou etikou, ale ani s elementárnymi zásadami slušnosti. Zverejňované informácie vrhajú nielen zlé svetlo na ostatných sudcov, ale predovšetkým podkopávajú dôveru verejnosti v právny štát," uvádzajú vo svojom vyhlásení.

Rešpektujúc princíp prezumpcie neviny, vyzývajú dotknutých sudcov, aby do vyšetrenia mimoriadne závažných podozrení požiadali o prerušenie výkonu funkcie sudcu. "Situácia dospela do stavu, keď minimom, čo môžeme ako predstavitelia súdnej moci v Slovenskej republike urobiť, je nezostať ticho," tvrdia sudcovia. Koncom augusta polícia zaistila mobilné telefóny viacerým sudcom vrátane bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články