Netušili, že je to s ňou také zlé: Slovenská speváčka podľahla rakovine | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Netušili, že je to s ňou také zlé: Slovenská speváčka podľahla rakovine

Jana Kocianová
Jana Kocianová
Zdroj: TASR - Zuzana Čižmáriková
08.06.2019 00:01

BRATISLAVA - Bojovala statočne, ale svoj zápas o život nakoniec prehrala. Dnes by legendárna speváčka Jana Kocianová (†72) oslávila 73. narodeniny. Bohužiaľ, v septembri podľahla zákernej chorobe, ktorú pár rokov predtým porazila - a verila, že navždy.


Jana Kocianová sa narodila 8. júna 1946. Svoju kariéru odštartovala koncom 60. rokov víťazstvom v speváckej súťaži Zlatá kamera. Neskôr pôsobila aj v Nemecku. Vystupovala napríklad s Karlom Gotom, či s dvojicou Lasica a Satinský.

Jej hudobný záber bol rozmanitý, venovala sa jazzu, beatu i folku, nahrala aj cigánske piesne. Jej najznámejšie hity bodovali aj v relácii Repete, napríklad Zahoď starosti alebo Pár nôt. 

Jej manžel Josef Škvařil sa tiež venoval hudbe, strávili spolu 47 rokov. Ich šťastie v decembri 2013 narušila hrozivá diagnóza. Nasledovala operácia a ožarovania. Jana verila, že rakovinu porazila. „Energiu mám, všetko sa hojí. Som optimista a verím, že sa to nevráti,“ vyjadrila sa kedysi pre Nový čas. 

Netušili, že je to
Zdroj: Profimedia

Bohužiaľ, po štyroch rokoch choroba zaútočila znovu. Speváčka sa necítila dobre, no verila, že nejde o nič vážne. Rovnako ani jej kolegovia netušili, že Kocianovej stav je závažný. „​Nevedel som, že je to s Jankou tak zlé. Ona bola tak silná, že to nedala najavo, nikomu o tom nerozprávala, nikomu sa nesťažovala, takže je to taká nečakaná rana,” povedal topkám Dušan Grúň, keď sa dozvedel, že Jana 23. septembra 2018 navždy odišla. 


Galéria

Jana Kocianová Jana Kocianová Jana Kocianová Jana Kocianová Pohreb Jany Kocianovej Jana Kocianová zomrela v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články