Herec z Čiernych barónov: Smrť bola pre neho vykúpením | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Herec z Čiernych barónov: Smrť bola pre neho vykúpením

Bronislav Poloczek
Bronislav Poloczek
Zdroj: CT
16.03.2019 00:01

PRAHA - Jeho tvár bola známa v celom Česku, ale aj na Slovensku. Bronislav Poloczek sa objavil vo filmoch ako Černí baroni, Copak je to za vojáka a tiež v mnohých seriáloch. Hral takmer do poslednej chvíle, no ku koncu života už bol upútaný na lôžko. Smrť bola pre neho vykúpením.


Bronislav Poloczek sa narodil 7. augusta 1939. Dnes je to presne 7 rokov odvtedy, čo opustil tento svet. Vo filmoch sa začal objavovať koncom 70. rokov minulého storočia. Hoci v 80. rokoch sa objavil v mnohých filmoch aj seriáloch, neboli to hlavné úlohy.

Začiatkom 90. rokov vznikol film Černí baroni a ten je doslova nezabudnuteľný – spolu s každým jedným hercom, ktorý v ňom účinkoval.  

Bronislav Poloczek
Zdroj: YouTube

Poloczek hral aj v nekonečnom seriáli Ulice, odkiaľ však odišiel, keď sa chcel radšej venovať divadlu. 

Herec z Čiernych barónov:
Zdroj: Tv Nova

Už v roku 2006 herca začali trápiť zdravotné problémy, no s kariérou sa nerozlúčil. Keď sa začal cítiť lepšie, vrátil sa pred kamery. Posledným filmom, v ktorom sa objavil, bola Saxána a Lexikon kouzel z roku 2011. 

Na konci života ho postihla srdečná príhoda a neskôr bol pripútaný na lôžko. Ako v deň jeho smrti, 16. marca 2012, informovali české médiá, s odchodom z tohto sveta bol zmierený a bol pre neho vyslobodením od bolesti. „Nechcel už žiť. Vlastne sa mu splnilo prianie. A hovorí sa mi to veľmi ťažko,” prezradila v tom čase Blesku Poloczkova kolegyňa a kamarátka Jiřina Bohdalová. 

Herec z Čiernych barónov:
Zdroj: Tv Nova


Galéria

Bronislav Poloczek Bronislav Poloczek vo filme Bronislav Poloczek hral aj Bronislav Poloczek Bronislav Poloczek a Vladimír

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články