Pondelok, 15. august 2022. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

OĽANO plánuje snem na jeseň: Mohol by mať aj verejnú časť, nového šéfa si voliť nebudú

Igor MatovičGaléria fotiek (2)
Igor Matovič
Zdroj: Topky - Vlado Anjel

BRATISLAVA - Hnutie OĽANO by malo mať snem ešte na jeseň, konkrétny termín zatiaľ neoznámili. Na sneme by mali voliť členov predsedníctva i ďalších orgánov hnutia. Snem by mal mať neverejnú i verejnú časť.


"Ak sa pandemická situácia nezhorší, plánujeme snem zvolať ešte túto jeseň. Chceli by sme, aby bol verejný a aby sme schválili všetky orgány, ktoré nám vyplývajú z našich stanov," povedal pre predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš, ktorý je zároveň podpredsedom OĽANO. Okrem členov predsedníctva majú delegáti snemu voliť členov rozhodcovskej a revíznej komisie.

Tlačová konferencia hnutia OĽANO
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

"Predpokladám, že budú pozvaní všetci členovia, hostia a aj novinári a tiež že bude verejná a neverejná časť snemu," priblížil Šipoš. Na sneme sa nemá voliť predseda. Igora Matoviča za šéfa hnutia zvolili na sneme v októbri 2019. Podľa stanov hnutia sa predseda volí na štvorročné obdobie.

Snem sa má podľa stanov konať minimálne raz za rok. Predseda ho môže zvolať aj vtedy, ak o to napríklad požiada aspoň tretina členov hnutia. Naposledy malo OĽANO snem v novembri minulého roka, pre pandémiu sa konal per rollam. Hnutie má momentálne 45 členov.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články