Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

PREDPOVEĎ Slováci už majú plné zuby nevýraznej zimy: Pozor, koncom týždňa príde ZVRAT!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
07.02.2021 22:05

BRATISLAVA - Posledné dni na mnohých miestach Slovenska pripomínali skôr pochmúrnu jeseň než zimu. Už o pár dní by sa to však malo zmeniť, pretože do našich končín dorazí arktický vzduch. Ten by so sebou mal zároveň priniesť chladné počasie, aké sa na zimu patrí.


PONDELOK

Oblačno až zamračené a na viacerých miestach dážď alebo prehánky. Vo vysokých, na severe a krajom západe prechodne aj v nižších polohách, dážď so snehom alebo sneženie. Počas dňa od západu čiastočne ustávanie zrážok. Ojedinele tvorba poľadovice. Najnižšia nočná teplota 4 až -1, na severe a Záhorí väčšinou okolo -3 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na severe a krajnom západe miestami -2 až 3 st. Prevažne východný vietor sa bude v západnej polovici meniť na severozápadný 3 až 9, na juhozápade v nárazoch okolo 13 m/s (10 až 30, 45 km/h). 

PREDPOVEĎ Slováci už majú
Zdroj: predpovede.sk

UTOROK

Počasie v našej oblasti bude naďalej pod vplyvom teplotne výrazného frontálneho rozhrania spojeného s rozsiahlou oblasťou nízkeho tlaku vzduchu, tiahnucou sa od Atlantiku až po východnú Ukrajinu. Oblačno až zamračené a miestami sneženie alebo dážď so snehom. V priebehu dňa od západu ustávanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Ojedinele poľadovica. Najnižšia nočná teplota -2 až -7, v severnej polovici väčšinou -7 až -12 st. Najvyššia denná teplota -2 až 3, na severe miestami okolo -4 st. Prevažne severozápadný vietor 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h), v priebehu dňa väčšinou zoslabne. 

PREDPOVEĎ Slováci už majú
Zdroj: predpovede.sk

STREDA

Zo západnej Európy sa presunie nad Taliansko tlaková níž. Po jej prednej strane k nám bude prúdiť od juhu až juhozápadu vlhký vzduch. Oblačno až zamračené a na viacerých miestach sneženie alebo dážď so snehom, na juhu aj dážď. V noci spočiatku zmenšená oblačnosť a zrážky ojedinele. Ojedinele poľadovica. Najnižšia nočná teplota -2 až -7, v údoliach miestami -7 až -12 st. Najvyššia denná teplota -2 až 3 st. 

PREDPOVEĎ Slováci už majú
Zdroj: predpovede.sk

ŠTVRTOK

Z Talianska sa bude tlaková níž presúvať nad Balkán a po jej zadnej strane k nám začne prúdiť studený, pôvodom arktický vzduch. Oblačno až zamračené a na viacerých miestach sneženie. V priebehu dňa postupne ustávanie zrážok a miestami zmenšená oblačnosť. Veterno a veľmi chladno. Najnižšia nočná teplota -1 až -7, v severnej polovici -7 až -13 st. Najvyššia denná teplota -5 až 1, v severnej polovici -11 až -5 st. 

PREDPOVEĎ Slováci už majú
Zdroj: predpovede.sk

PIATOK

Medzi tlakovou nížou nad východnou Európou a tlakovou výšou nad Škandináviou k nám bude od severu prúdiť studený, pôvodom arktický vzduch. Premenlivá, na severe až veľká oblačnosť a miestami sneženie alebo snehové prehánky. Veľmi chladno. Najnižšia nočná teplota -8 až -14, v údoliach väčšinou -14 až -20 st. Najvyššia denná teplota -6 až -1, na severe -11 až -6 st. 

PREDPOVEĎ Slováci už majú
Zdroj: predpovede.sk

Platí výstraha pred poľadovicou

Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí v pondelok pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky a Trnavský kraj. Rovnaká výstraha druhého stupňa platí pre Košický, Prešovský a Žilinský kraj. 

PREDPOVEĎ Slováci už majú
Zdroj: SHMÚ


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články