°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Kauza kontroverzné šeky: Senát Najvyššieho súdu zamietol Kotlebovu námietku

Marian Kotleba
Marian Kotleba
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
02.07.2020 15:14

BRATISLAVA - Senát Najvyššieho súdu SR zamietol námietku zaujatosti predsedu opozičnej ĽSNS Mariana Kotlebu voči samosudkyni Ružene Sabovej, ktorá pojednáva prípad kontroverzných šekov vystavených na sumu 1488 eur. Na štvrtkovom neverejnom zasadnutí ju vyhodnotil ako nedôvodnú. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


Kotleba namietal, že Sabová mala inštruovať znalca a stretnúť sa s ním počas dňa pracovného pokoja. Sabová jeho námietku na júnovom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu odmietla. Tvrdila, že jej komunikácia so znalcom je absolútne transparentná, preto je aj v trestnom spise.


Kotleba sa snažil rasizmus obhájiť Rytmusom: VIDEO Tvrdý odkaz od raperov! Toto predsedovi nevyšlo


„Pokiaľ by nejaká osobná zaujatosť z mojej strany bola, tak by v takomto prípade nebola táto komunikácia súčasťou trestného spisu. Obvykle súd komunikuje so znalcami, takisto ako aj orgán činný v prípravnom konaní,“ uviedla vtedy Sabová po prečítaní komunikácie so znalcom Matejom Medveckým. Predseda ĽSNS si tiež myslel, že sama priznáva vstupovanie do znaleckého posudku, čo Sabová odmieta.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články