Štvrtok25. apríl 2024, meniny má Marek, Marko, Markus, zajtra Jaroslava

Skvelé správy pre Slovensko: Uspeli sme vo výbere technológie pre samotnú NATO!

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Skvelé správy pre Slovenskú republiku! V medzinárodnej súťaži pre výber komunikačnej technológie pre samotnú Severoatlantickú alianciu sme uspeli a jedna z našich spoločností sa stane dodávateľom tejto technológie.

Spoločnosť Aliter Technologies totiž uspela v konkurencii nadnárodných firiem a vyhrala súťaž na dodávku najmodernejších informačných a komunikačných technológií pre systém Communications Gateway Shelters v NATO Communication and Information Agency. 

Zákazka v hodnote 5,5 milióna EUR bez DPH je doteraz najväčšou technologickou dodávkou slovenskej firmy pre potreby NATO. Systém Communications Gateway Shelters slúži na podporu úloh velenia a riadenia na strategickej úrovni NATO a nasadzuje sa do operácií na podporu mnohonárodných spoločných operačných zoskupení Aliancie.

Je to pre nich česť

„Pre našu spoločnosť je česť, že môžeme aj my prispieť k napĺňaniu cieľov zabezpečenia kolektívnej obrany členských štátov vrátane Slovenska“, uviedol Peter Dostál, generálny riaditeľ Aliter Technologies. Generálny riaditeľ Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Dušan Matulay uviedol: „Tešíme sa z úspechu Aliter Technologies a dúfame, že ich pozitívny príklad povzbudí aj iné kvalitné slovenské firmy“

Skvelé správy pre Slovensko:
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: pixabay.com)

Aliter Technologies je technologická spoločnosť, ktorá sa zaoberá riešeniami na podporu krízového riadenia vojenského a nevojenského charakteru, IKT infraštruktúrou a bezpečnosťou. S NATO už má podpísaných viac ako dve desiatky kontraktov. Je dodávateľom aj pre veľké nadnárodné spoločnosti v oblasti obranného a bezpečnostného priemyslu a silové rezorty doma a v zahraničí. 

Viac o téme: TechnológieSlovenskoNATO
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu