Boj Dobrovodského s Rómami sa vyostruje: Právnik našiel fintu na susedov! | Topky.sk

Streda, 18. september 2019. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Boj Dobrovodského s Rómami sa vyostruje: Právnik našiel fintu na susedov!

Rómovia si z bordelu na dvore hlavu nerobia
Rómovia si z bordelu na dvore hlavu nerobia
Zdroj: topky
24.01.2014 22:10

BRATISLAVA - Oskar Dobrovodský sa pred necelými dvoma týždňami stretol s Jánom Čarnogurským, ktorý mu prisľúbil pomoc v boji s neprispôsobivými susedmi. Vo štvrtok na nich podal trestné oznámenie, v ktorom ich obviňuje zo spáchania viacerých trestných činov.


Celé Slovensko pozná príbeh Oskara Dobrovodského a jeho problémy s agresívnymi susedmi tiahnuce sa dlhé roky. Zúfalý obyvateľ Malaciek v tejto súvislosti požiadal o pomoc všetkých prezidentských kandidátov. Ozval sa mu Ján Čarnogurský a navrhol mu právne riešenie situácie.

Boj Dobrovodského s Rómami
Zdroj: topky

"Vo štvrtok som zaslal na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Malacky trestné oznámenie na spolumajiteľov domu susediaceho s domom Oskara Dobrovodského v Malackách. Obviňujem ich v ňom zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby podľa § 164 ods. 1 Trestného zákona, trestného činu neoprávneného zásahu k domu, bytu alebo nebytovému priestoru  podľa § 218 ods. 1 Tr. zák., trestného činu šírenia nákazlivej choroby zvierat a rastlín podľa § 307 ods. 1 Tr. zák. Spolumajiteľmi sú Jozef D., Mária D. a Eva G."

Podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby a trestného činu šírenia nákazlivej choroby zvierat a rastlín vidí Čarnogurský v tom, že nehnuteľnosť, ktorú spoluvlastnia a výlučne užívajú tak, že sa tam rozšírili potkany, ktoré sa pohybujú aj za bieleho dňa, nemajú tam kanalizáciu ani žumpu a fekálie a komunálny odpad ponechávajú na dvore. Podľa stanoviska Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava pri nevhodnom zhromažďovaní fekálneho a komunálneho odpadu dochádza k negatívnemu ovplyvňovaniu obytného prostredia, najmä šírením hlodavcov a hmyzu. Hlodavce v našich podmienkach môžu prenášať niektoré infekčné ochorenia, najmä leptospirózu), tuberkulózu, salmonelózu a iné črevné nákazy.

Boj Dobrovodského s Rómami
Zdroj: topky

Boj Dobrovodského s Rómami
Zdroj: topky

Neoprávnený zásah k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru zas spočíva v tom, že takýmto užívaním nehnuteľnosti (dvora) znemožnili užívanie rodinného domu, ktorý sa nachádza v ďalšej časti dvora. Vlastníčka tohto rodinného domu je vdova, ktorá dom užívala s manželom a deťmi niekoľko rokov. Potkany z dvora susedov sa dostali aj do jej domu. Kvôli týmto problémom sa musela žena presťahovať ku svojim deťom mimo Malaciek.

Boj Dobrovodského s Rómami
Zdroj: topky

Boj Dobrovodského s Rómami
Zdroj: topky

Dokázať iné trestné činy, ako napríklad vyhrážanie sa Oskarovi Dobrovodskému alebo poškodzovanie jeho domu, by bolo komplikované, pretože páchatelia by sa iste vyhovárali, že oni to nespáchali.

"Vyšetrenie trestného oznámenia a ak sa potvrdí, odsúdenie páchateľov, by bolo dôkazom a možno aj vzorom pre iné obce, že nespratných obyvateľov je možné postihnúť aj podľa platných zákonov. Podľa platných zákonov ich možno dostať aj do väzenia. Ak by orgány činné v trestnom konaní hľadali možnosť, ako sa to nedá, potom obyvatelia nadobudnú presvedčenie, že nápravu je schopný zariadiť iba napr. Marian Kotleba," dodal Čarnogurský.


Galéria

Rómovia si s bordelu

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články