Kariéra | Topky.sk - Bleskovky

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Chrysler prepustí 10 tisíc zamestnancov

Chrysler prepustí 10 tisíc

01.11.2007 17:44

DETROIT - Americká automobilka Chrysler vo štvrtok oznámila, že v budúcom roku plánuje prepustiť približne 10 tis. zamestnancov, ktorí pracujú za hodinovú mzdu. Spoločnosť sa v rámci stanovenej stratégie snaží znížiť kapacitu vo výrobných podnikoch v Severnej Amerike a eliminovať tak straty zo štyroch slabo predávaných modelov. viac »


Muži zarábajú o tretinu viac ako ženy!

Muži zarábajú o tretinu

31.10.2007 00:00

Už niekoľko rokov tvrdo pracujete a stále máte menší plat ako váš kolega na tej istej pozícii? Na výšku platu vplýva nielen vzdelanie, prax či to, koľko peňazí dokážete pre firmu „otočiť“, ale aj pohlavie. viac »


Pri telefonovaní sa treba sústrediť, pomôže aj úsmev

Pri telefonovaní sa treba

28.10.2007 00:00

BRATISLAVA - Život bez telefonovania je v súčasnosti už takmer nepredstaviteľný a hlavne v práci ľudia vybavia denne aj desiatky hovorov. Mnohí si teda myslia, že telefonovať vie každý. viac »


Polovica Slovákov uvažuje o inej práci

Polovica Slovákov uvažuje o

24.10.2007 07:00

Vybaviť zopár papierovačiek a telefonátov, obed, zase papierovačky a následne odchod domov! Aj vy beriete svoje zamestnanie ako nudný kolobeh, kde sa len veľmi zriedka niečo zaujímavé udeje? Podľa najnovších prieskumov sa ukazuje, že množstvo Slovákov si spája profesiu s rutinou. Možno aj práve z tohto dôvodu uvažuje takmer polovica z nás o ... viac »


Odchod za prácou do zahraničia: Čakajú vás takéto vybavovačky

Odchod za prácou do

17.10.2007 00:00

Našli ste si prácu v zahraničí, ale nie je vám jasné, čo všetko musíte vybaviť? Okrem dohodnutia dobrej pracovnej zmluvy, ubytovania a financií by ste mali myslieť aj na vyrovnanie platieb v sociálnej i zdravotnej poisťovni, zrušenie účtov v bankách a kópie dokladov o vzdelaní. Behanie po úradoch môže byť stresujúce, no s dobrým plánom a časovým rozvrhnutím ... viac »


Koalícia stále nemá istotu, že dôchodkové zmeny v pléne prejdú

Koalícia stále nemá istotu,

14.10.2007 15:18

BRATISLAVA - Poslanec vládnej strany ĽS-HZDS Jozef Halecký dnes pripustil, že novela zákona o sociálnom poistení, ktorá má upraviť nastavenie dôchodkového systému, môže byť stiahnutá z rokovania parlamentu. viac »


Hľadajte prácu cez e-mail! Je to rýchlejšie!

Hľadajte prácu cez e-mail!

10.10.2007 10:42

Našli ste si dobrú ponuku na prácu a chcete na ňu reagovať e-mailom? Ešte predtým, ako odošlete svoj životopis či ďalšie potrebné údaje, mali by ste vedieť, aké nástrahy ukrýva elektronická komunikácia. Prvý dojem je totiž mimoriadne dôležitý nielen pri osobnom kontakte, ale aj pri získavaní zamestnania cez internet. viac »


Práca z domu: S akými výhodami môžete počítať?

Práca z domu: S

03.10.2007 00:00

Študujete, máte niekoľko zamestnaní naraz alebo malé dieťa a ste na materskej? Ak ste si doteraz robili starosti, ako skĺbiť džob s kopou iných povinností, máte dôvod na radosť! Od septembra totiž môžete pracovať i doma. Dovoľuje to novela Zákonníka práce, ktorá určuje aj presné podmienky práce z domu. Čo vám musí zamestnávateľ zabezpečiť a s čím nepočítajte? viac »


Benefity v zamestnaní: Najrozšírenejšie je vzdelávanie!

Benefity v zamestnaní: Najrozšírenejšie

29.09.2007 00:00

Hľadáte si zamestnanie a zaujímajú vás aj výhody, ktoré môžete mať v práci? Podľa najnovšieho prieskumu firmy zamestnancom poskytujú hlavne vzdelávanie či nápoje na pracovisku. Ľudia však očakávajú najmä pružný pracovný čas, služobné auto, mobilný telefón či notebook. viac »


V druhom pilieri možno pribudne garantovaný fond

V druhom pilieri možno

17.09.2007 07:04

BRATISLAVA - Dôchodkové fondy v druhom pilieri by mohol doplniť tzv. garantovaný fond, ktorý by sporiteľom priniesol priame záruky výnosov. viac »


Lekárski odborári opäť hrozia protestmi

Lekárski odborári opäť hrozia

14.09.2007 10:25

BRATISLAVA - Lekárski odborári pohrozili vláde Roberta Fica protestmi. Lekárske odborové združenie (LOZ), ktoré organizovalo vlaňajší štrajk nemocníc, aj väčší Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZZSS) žiadajú viac peňazí pre zdravotníctvo. viac »


Investori v Tornali napriek vysokej nezamestnanosti nemajú dosť ľudí

Investori v Tornali napriek

13.09.2007 10:12

TORNAĽA - Noví investori v meste Tornaľa majú napriek vysokej nezamestnanosti v regióne problémy s nedostatkom pracovníkov. Pôvodne malo päť firiem priniesť do konca roka 700 nových pracovných miest, z tohto počtu sa doteraz podarilo zamestnať iba necelých 200 ľudí. Nedostatku pracovníkov čelia napriek krachu odevnej spoločnosti Ozety najmä firmy zamerané na výrobu textilu. viac »


V práci sme najlenivejší v pondelok, najvýkonnejší v utorok

V práci sme najlenivejší

09.09.2007 16:52

LONDÝN – Nový prieskum dokázal iba to, čo je známe už mnoho rokov - zamestnaní ľudia sú najunavenejší v piatok. Sociologovia a ekonómovia však zároveň zistili, že najproduktívnejším dňom je utorok a najlenivejší sú zamestnanci v pondelok. viac »


Nestihli ste konkurz? SkyEurope prilieta za Vami priamo do Žiliny!

Nestihli ste konkurz? SkyEurope

04.09.2007 14:30

BRATISLAVA – SkyEurope Airlines, prvá prémiová a vedúca nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe otvára množstvo skvelých nových liniek, pre ktoré hľadá skvelých palubných sprievodcov! viac »


Krach obuvníckej firmy v Ilave: Ľudia sa ocitnú na ulici!

Krach obuvníckej firmy v

11.08.2007 09:01

ILAVA - Ilava sa zmieta v strachu. Po krachu obuvníckej firmy Váh-obuv, ktorá prepustí osemsto pracovníkov, sa ľudia boja, že v regióne vzrastie nezamestnanosť. Primátor ich však upokojuje a odkazuje im: „Nebojte sa, práca bude. Do Ilavy mieri nový investor!“ Šéf mesta už dokonca sám našiel firmu, ktorá premýšľa, že prevezme od firmy Váh-obuv areál aj so zariadením! viac »


Dlhodobo nezamestnaných ubúda vďaka sezónnym prácam

Dlhodobo nezamestnaných ubúda vďaka

05.08.2007 10:05

BRATISLAVA - Celkový pokles nezamestnanosti, rozmach sezónnych prác, ekonomický rast Slovenska, ale aj prísnejšie pravidlá pri prideľovaní štátnych sociálnych dávok, či dôslednejšie kontroly práce "načierno" prispeli v posledných rokoch k zníženiu počtu dlhodobo nezamestnaných. viac »


Nestihli ste konkurz v Bratislave? SkyEurope prilieta za Vami priamo do Košíc!

Nestihli ste konkurz v

04.08.2007 17:27

BRATISLAVA – SkyEurope Airlines, prvá prémiová a vedúca nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe otvára množstvo skvelých nových liniek, pre ktoré hľadá skvelých palubných sprievodcov! viac »


Popredný výrobca autobusov v USA zvažuje výrobu v Košiciach

Popredný výrobca autobusov v

04.08.2007 14:20

BRATISLAVA - Jeden z najväčších amerických výrobcov autobusov Blue Bird zvažuje, že v Košiciach postaví montážny závod. Spoločnosť a mesto by v priebehu tohto mesiaca mali podpísať memorandum o spolupráci, ktoré by mohlo vyústiť do založenia spoločného podniku. viac »


Najčítanejšie články