Utorok5. december 2023, meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas

KORONAVÍRUS V Trenčíne pokračuje celoplošné testovanie: Mesto zverejnilo výsledky za sobotu

Testovanie v Trenčíne Zobraziť galériu (2)
Testovanie v Trenčíne (Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa)

TRENČÍN - V Trenčíne sa v nedeľu ráno začína druhý deň celoplošného testovania obyvateľov na nový koronavírus antigénovými testami. Testovanie je dobrovoľné a bezplatné, odbery sa robia na 33 miestach.

Mesto na oficiálnej webovej stránke informuje, že Trenčania s trvalým alebo prechodným pobytom sa môžu prísť otestovať od 8.00 do 20.00 h. Posledný odber sa uskutoční o 19.30 h. Obyvatelia obcí z mestskej funkčnej oblasti Trenčín – Mníchova Lehota, Veľké Bierovce, Opatovce, Trenčianske Stankovce, Trenčianska Turná, Soblahov, Kostolná Záriečie, Zamarovce, Hrabovka, Skalka nad Váhom a Trenčianska Teplá - sa môžu prísť testovať od 14.00 do 20.00 h.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V meste urobili v sobotu v rámci prvého dňa plošného mestského testovania 12.831 testov. S pozitívnym výsledkom bolo 288 z nich, čo je 2,24 percenta, informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Testovanie v Trenčíne
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa)

Situácia v počte infikovaných novým koronavírusom je v meste Trenčín i v Trenčianskom okrese mimoriadne vážna. Od piatka začali v Trenčíne platiť nové opatrenia nad rámec celoslovenských. Vyhláška zakazuje v Trenčíne predaj alkoholických nápojov na priamy konzum, platí tiež zákaz akýchkoľvek hromadných podujatí aj s menším počtom účastníkov ako šesť. Zakázaná je aj prevádzka kín, divadiel, organizovanie akýchkoľvek koncertov, ale aj bohoslužieb, informovala v stredu trenčianska regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

Viac o téme: TrenčínKoronavírusCeloplošné testovanie
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu