Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

KORONAVÍRUS Turecko označilo cestovné obmedzenia EÚ za politicky motivované

Mevlüt Čavušoglu a Heiko Maas
Mevlüt Čavušoglu a Heiko Maas
Zdroj: SITA/Cem Ozdel/Turkish Foreign Ministry via AP, Pool
02.07.2020 17:31

BERLÍN - Turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu obvinil vo štvrtok Európsku úniu, že cestovné obmedzenia pre tureckých občanov udržiava v platnosti z politických dôvodov. Informovala o tom agentúra DPA.


Turecko chýba na zozname 14 krajín, ktorých občania môžu od 1. júla bez obmedzení vstupovať na územie 31 európskych krajín. Čavušoglu podľa DPA tvrdil, že situácia v mnohých krajinách zo zoznamu je horšia ako v Turecku. "Vidíme, že prijali politicky motivované rozhodnutie," povedal Čavušoglu v Berlíne po rozhovoroch s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom.

Turecký minister takisto vyzval Nemecko, aby prehodnotilo svoje vlastné varovanie pred cestovaním do Turecka. Maas prisľúbil, že nemecké úrady budú epidemiologickú situáciu v Turecku sledovať a vyhodnocovať. Do krajín EÚ majú od stredy povolený vstup občania 14 krajín, v ktorých je miera šírenia nákazy porovnateľná so situáciou v Únii.

Ide o občanov Alžírska, Austrálie, Čiernej Hory, Gruzínska, Japonska, Južnej Kórey, Kanady, Maroka, Nového Zélandu, Rwandy, Srbska, Thajska, Tuniska a Uruguaja. Povolenie dostali tiež občania tzv. európskych mikroštátov: Andorra, Monako, Vatikán a San Maríno.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články