Militanti zaútočili na vojenský tábor: Hlásia vyše 70 mŕtvych | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Militanti zaútočili na vojenský tábor: Hlásia vyše 70 mŕtvych

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Sunday Alamba file
11.12.2019 20:40

NIAMEY - Na západe Nigeru prepadli militanti stanovište nigerskej armády a zabili najmenej 70 vojakov. V stredu večer o tom informovali predstavitelia administratívy nigerského prezidenta. K útoku došlo podľa nich v noci z utorka na stredu v riedko zaľudnenom regióne, na mieste vzdialenom 45 kilometrov od západonigerského mesta Ouallam.


K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, málokto však pochybuje o tom, že za ním stáli miestni islamskí extrémisti napojení na najobávanejšiu teroristickú sieť Islamský štát. V oblasti sú totiž veľmi aktívni a nevie si s nimi rady nigerská ani francúzska armáda, ktorá tu tiež pôsobí.

Agentúra The Associated Press (AP) pripomína, že k útoku došlo len niekoľko dní pred spoločným summitom lídrov krajín západnej Afriky s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, ktorého hlavnou témou bude otázka, či má Francúzsko v týchto krajinách naďalej ponechať svoje vojská. Macron totiž nedávno pokračovanie francúzskej vojenskej prítomnosti v Afrike spochybnil a vyhlásil, že Francúzi zostanú len v tých krajinách, ktoré ich o to nanovo požiadajú.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články