Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Ďuriš Nicholsonová o svojej kandidatúre: Ako europoslankyňa urobím viac ako opozičná poslankyňa

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Lucia Ďuriš Nicholsonová
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
21.04.2019 14:55

BRATISLAVA - Z pozície europoslankyne je možné urobiť pre občanov Slovenska viac ako z pozície opozičnej poslankyne Národnej rady SR. Práve to je dôvodom, prečo sa podpredsedníčka Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová rozhodla kandidovať do Európskeho parlamentu.


„Snažím sa byť silným hlasom, pretože v roku 2016 v parlamentných voľbách mi ľudia dali silný mandát. Ja by som chcela veci ovplyvňovať najmä v sociálnej oblasti,“ povedala. Podľa nej je iné, keď sa s problémami a konkrétnymi prípadmi obracia na kompetentné úrady opozičná poslankyňa ako europoslankyňa.

Brusel nie je ďaleko

Svoju kandidatúru do europarlamentu nepovažuje za odchod zo Slovenska. „Brusel nie je ďaleko. Chcela by som prepájať Brusel so Slovenskom,“ povedala s tým, že mnohé témy a zákony, o ktorých rokujú europoslanci, sa priamo dotýkajú občanov žijúcich na Slovensku.

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Lucia Ďuriš Nicholsonová
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Posledné roky v Národnej rade SR pod vedením Andreja Danka a boje s koaličnými poslancami jej odčerpávali veľa sily. „Chcem sa dostať do priestoru, kde nebudem musieť takýchto prízemných ľudí riešiť,“ povedala.


Čítajte aj: Lucia Ďuriš Nicholsonová sa rozhodla: Bude kandidovať do NR SR aj v roku 2020


V prípade jej zvolenia do europarlamentu „sú v SaS ľudia, ktorí budú mať záujem o stoličku podpredsedníčky NR SR“. Mená však nekonkretizovala. „Keď tam budem, tak to budem riešiť,“ uviedla.


Galéria

Lucia Ďuriš Nicholsonová Lucia Ďuriš Nicholsonová

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články