°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Alkohol a útok nožom: Tajný rozvod slovenských hercov?!

Štefan Kožka
Štefan Kožka
Zdroj: TV MARKÍZA
11.08.2020 00:01

BRATISLAVA - Štefan Kožka bol roky vnímaný ako seriózny herec, no v roku 2015 si povesť naštrbil podguráženým útokom na manželku a nevlastnú dcéru. So Zuzanou Skopálovou sa najprv skúšali udobriť, no neskôr sa už k svojmu vzťahu vyjadrovať odmietli. Potom sa objavili informácie, že sa v tichosti rozviedli.


Štefan Kožka sa narodil 11. augusta 1954 v Trenčíne ako najmladší z troch detí. Herecká profesia ho lákala už od základnej školy, kde chodil do dramatického súboru. Neskôr sa s rodičmi presťahoval do Bratislavy.

Po skončení štúdia herectva na bratislavskej Vysokej škole múzických umení (VŠMU) sa v roku 1977 stal členom Divadla pre deti a mládež v Trnave. Počas jedenástich sezón vytvoril množstvo pozoruhodných postáv. "Tam sme urobili najkrajšie veci a dokonca sme donútili aj bratislavskú smotánku chodiť na premiéry do Trnavy," spomínal kedysi herec.

Odtiaľ Štefan Kožka prešiel do Poetického súboru v Bratislave, kde sa zoznámil so svojou partnerkou Zuzanou Skopálovou. Súbor sa neskôr zlúčil s divadlom Nová Scéna. Na divadelných doskách účinkoval herec v desiatkach inscenácii. V pôvodnom slovenskom muzikáli Mata Hari (2013) sa predstavil v úlohe manžela exotickej tanečnice Rudolfa McLouda, v komediálnej hre Figaro sem, Figaro tam (2011) si zahral grófa Almavivu a v známom muzikáli Fidlikant na streche (2007) alternoval hlavnú postavu s hercom Mariánom Slovákom.

Diváci mohli Štefana Kožku vidieť tiež v divadelnej kriminálnej komédii Šialené nožničky (2010), v hre Ešte jeden do partie (2010) alebo v pôvodnom slovenskom muzikáli František z Assisi (2010).

Ako režisér pracoval umelec na muzikáloch Hair (2003), Muzikálový sen (2011), Cigáni idú do neba (2012), Sláva (2013), Vyhadzovači (2013), alebo HairSpray (2014).

Milan Kňažko, Tomáš Žilinčík a Štefan Kožka
Milan Kňažko, Tomáš Žilinčík
Zdroj: RTVS


Okrem pôsobenia v divadle Nová scéna účinkoval v mnohých televíznych a filmových projektoch. V seriáli Nepokojná láska si zahral už v roku 1975, účinkoval v Tisícročnej včele (1983), v šesťdielnom televíznom filme Alžbetin dvor (1986) či v muzikáli Fontána pre Zuzanu 2 (1993).

K jeho ďalším filmom patria napríklad dráma Zurvalec (1993), Herodes a Herodias (1996), rozprávka Zlatý hlas (2004) alebo študentský film Otec (2009). V ostatných rokoch sa obsadzovaný herec objavil v populárnych seriáloch Záchranári (2003), Priateľky (2008), Odsúdené (2009), Ako som prežil (2009) a Pod povrchom (2012), Búrlivé víno (2012), Horná Dolná (2015).

Štefan Kožka
Zdroj: TV MARKÍZA


Štefan Kožka žil dlhé roky s kolegyňou Zuzanou Skopálovou, so svadbou sa neponáhľali, keďže každý z nich už jednu predtým absolvoval. No nakoniec sa vzali.

Idylku narušilo v roku 2015 hercovo vyčíňanie s nožom, údajne v podguráženom stave. Dramatická situácia sa odohrala v spoločnom dome a terčom útoku a vyhrážania bola okrem manželky aj nevlastná dcéra. Skopálová nakoniec privolala políciu. 

Dvojica sa po incidente skúšala udobriť, no neskôr sa objavili správy o tajnom rozvode. Iné zdroje zas tvrdia, že rozvod neprebehol, ale Štefan a Zuzana už spolu naozaj ako pár nefungujú. 

Okrem spoločnej dcéry Rebeccy má herec dve dcéry z predchádzajúceho manželstva. 

Štefan Kožka a Zuzana Skopálová so spoločnou dcérou Rebeccou.
Manželia Kožka a Skopálová


Galéria

Štefan Kožka Milan Kňažko, Tomáš Žilinčík Štefan Kožka Štefan Kožka a Zuzana

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články