°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Rýchla svadba slovenskej herečky: Vydala sa len po mesiaci randenia!

Dagmar Bruckmayerová
Dagmar Bruckmayerová
Zdroj: TV JOJ
20.05.2019 00:01

BRATISLAVA - Slovenskú herečku Dagmar Bruckmayerovú poznajú televízni diváci najmä ako nezabudnuteľný hlas Janice Litmanovej z kultového seriálu Priatelia. Okrem dabingu pôsobila v niekoľkých projektoch televízie JOJ. Dnes oslavuje okrúhle päťdesiate narodeniny.


Dagmar Bruckmayerovú si mnohí spájajú skôr s jej dievčenským priezviskom Bajnoková. Práve toto meno sa často objavovalo v záverečných titulkoch dabingu. Najvýraznejšia postava, ktorej prepožičala svoj hlas, je rozhodne Janice Litmanová zo seriálu Priatelia. Niet človeka, čo by nepoznal jej legendárne uškriekané: „Ó, môj bože!“, ktoré bolo jej poznávacím znamením rovnako ako smiech.

Svoj hlas prepožičala Dagmar Bajnoková Janice Litmanovej zo seriálu Priatelia.
Maggie Wheeler
Zdroj: Warner Bros. Television

Rodená Bratislavčanka je už po druhýkrát vydatá. Jej prvé manželstvo trvalo 13 rokov, pričom si vzala muža z brandže, herca známeho z dabingu či zo seriálu Prvé oddelenie, Petra Rúfusa. Dvojica sa zosobášila len po jednom jedinom mesiaci randenia.

Obom sa to zdalo úplne prirodzené, keďže predtým sa už poznali dlhé štyri roky. Dagmar a Peter sa zoznámili na škole a ona bola jeho študentkou. „Na VŠMU som bol pedagógom umeleckého prednesu a moja terajšia manželka mojou študentkou,” povedal pred rokmi Rúfus pre SME. Dvojica má spolu dcéru Terezu, no po trinástich rokoch napokon išli od seba. V roku 2007 sa opäť vydala, a to za ekonóma Tibora Bruckmayera, ktorého spoznala cez internet.

Dagmar Bruckmayerová je známa aj z projektov televízie JOJ.
Rýchla svadba slovenskej herečky:
Zdroj: TV JOJ


Galéria

Dagmar Bruckmayerová Svoj hlas prepožičala Dagmar Dagmar Bruckmayerová je známa 13 rokov bola Dagmar Dagmar Bruckmayerová sa okrem

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: TV JOJ, Warner Bros, Facebook

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články