Japonsko na Bratislavskom hrade: Včera premiér, onedlho možno aj Kill Bill | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Japonsko na Bratislavskom hrade: Včera premiér, onedlho možno aj Kill Bill

Zdroj: Archív Filip Jančík
26.04.2019 11:00

Vystrieda na Bratislavskom hrade Šinzó Abeho Uma Thurman, ukáže sa 16. júna. V tento deň pridáva husľový virtuóz Filip Jančík svoj ďalší koncert na dominante hlavného mesta. Divákom, ktorí majú radi známe hity v netradičných aranžmánoch, ponúkne obľúbenú filmovú hudbu.


Za najepickejší nástup vôbec označujú mnohí filmoví fanúšikovia príchod Lucy Liu v postave O-ren Ishii na bitevné pole vo filme Kill Bill. Stretáva sa s pomstychtivou Čiernou mambou. Výsledok súboja na život a smrť sa už za šestnásť rokov stihol zapísať do histórie kinematografie.

Skladba, ktorá sprevádza ázijskú úderku, nesie názov Battle Without Honor or Humanity. Inštrumentálna skladba z pera rockového hudobníka Tomoyasu Hotei z Japonska vznikla ešte v roku 2000 pre film Nové neúctivé a neľudské súboje. Až o tri roky neskôr ju použil Quentin Tarantino v prvom dieli svojho kinotrháku s Umou Thurman v hlavnej úlohe.

Zatiaľ zostáva tajomstvom, či sa husľový virtuóz Filip Jančík ujme neľahkej úlohy prearanžovať rockovú hudbu do sláčikovej verzie. Koniec koncov, prečo by aj nie? Veď v minulosti sa mu to už podarilo pri znelke Pulp Fiction.

Japonsko na Bratislavskom hrade:
Zdroj: Archív Filip Jančík

Na Bratislavskom hrade však predstaví aj hudbu z filmov Počiatok, ság Harry Potter a Piráti z Karibiku či aktuálneho televízneho fenoménu Game of Thrones.

Japonsko na Bratislavskom hrade:
Zdroj: Archív Filip Jančík

Svoju hudobnú šou, ktorú sprevádza veľkolepé svetelné divadlo, pôvodne avizoval na 15. júna. Pre veľký záujem vypredal hneď dva koncerty na Bratislavskom hrade a pridal ešte jeden, jedinečný nočný koncert 16. júna pod hviezdnou oblohou. 

Rozsekala vás predstava zažiť hudbu z obľúbeného filmu v nových aranžmánoch? Natiahnite trikot a prebojujte sa za lístkami na šou Filipa Jančíka TU.

Japonsko na Bratislavskom hrade:
Zdroj: Archív Filip Jančík

- reklamná správa -


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články