Piatok, 22. október 2021. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Pri krádeži v bratislavskom byte sa zlodeji zamerali na luxusné predmety

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj
20.09.2021 19:26

BRATISLAVA– Škoda veľkého rozsahu vznikla pri krádeži luxusných predmetov v jednom z bytov v centre Bratislavy, ku ktorej došlo vo večerných hodinách v sobotu 18. septembra. Odcudzené veci odniesli páchatelia v kufroch. Polícia prosí verejnosť o spoluprácu. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.


"Podľa doterajších informácií doposiaľ neznámi páchatelia vo večerných hodinách v čase od 19.30 do 20.15 h vošli do priestorov obytného domu, kde na najvyššom poschodí otvorili okno na chodbe a vošli na šikmú strechu tohto domu," uviedol Szeiff. Z prvého z bytov, do ktorého sa odtiaľ cez vypáčené okno dostali, utiekli, keďže sa v ňom nachádzali psy. Do vedľajšieho bytu sa mali dostať cez dvere na terasu, ktoré takisto vypáčili. Odcudzené luxusné predmety mali odtiaľ páchatelia odniesť v dvoch kufroch striebornej farby polepených nálepkami.

Polícia v tejto súvislosti prosí občanov, ktorí vo večerných hodinách v sobotu v blízkosti Dunajskej ulice v Bratislave spozorovali pohybovať sa osoby s takýmito kuframi, aby kontaktovali políciu. Nápomocní pri vyšetrovaní by tiež podľa Szeiffových slov mohli byť vodiči taxislužieb alebo majitelia ubytovacích zariadení.

Policajný vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie vo veci pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. V prípade vypátrania páchateľov a preukázania ich viny, im hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články