Streda, 26. január 2022. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Nezvyčajný zvyk zlodeja: Muž sa opakovane vydával kradnúť o tretej hodine v noci

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

NOVÉ ZÁMKY - Polícia v Nových Zámkoch objasnila viaceré prípady porušovania domovej slobody a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla, ktoré pribúdali v regióne od konca minulého roka. Všetky prípady spájali rovnaké znaky, páchateľ prichádzal spravidla o tretej hodine v noci, informovala polícia.


O tretej hodine v noci 22. decembra zazvonila tiesňová linka novozámockého operátora policajného operačného strediska, ktorému poškodený z obce Zemné nahlásil odcudzenie vozidla Ford Focus spred rodinného domu. Kľúče nechal poškodený v zapaľovaní. Páchateľ nechal auto odstavené v Nových Zámkoch pri železničnej stanici.

Muž ukradol aj cigarety

Na Štefana o tretej hodine v noci absolvoval zlodej nechcenú návštevu v Podhájskej. Cez zamknuté dvere sa dostal do predsiene, z komody si odniesol finančnú hotovosť a z auta pri dome dve balenia cigariet. Druhý deň nového roka opäť o tretej hodine zmizlo majiteľovi auto Škoda Octavia. Zaparkované bolo pred domom s kľúčami v zapaľovaní. Tentoraz nechal páchateľ vozidlo pri železničnej stanici v Gbelciach.

V obci Veľká Maňa vošiel do rodinného domu a odniesol si tri mobilné telefóny

Do neuzamknutej garáže rodinného domu v obci Veľké Lovce sa páchateľ vlámal 7. januára. Kým majitelia pokojne spali, dostal sa až do kuchyne, kde z linky ukradol peňaženku s 200 eurami. Posledný prípad sa stal 11. januára krátko po polnoci v obci Veľká Maňa. Páchateľ vošiel do rodinného domu cez neuzamknuté dvere a odniesol si úlovok v podobe troch mobilných telefónov.

Muž je už v rukách polície 

Len pár hodín po poslednej lúpeži už stál podozrivý, čoskoro 36-ročný muž, pred policajným vyšetrovateľom. Ten ho obvinil z trestných činov porušovania domovej slobody a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Vyšetrovateľ dal podnet na väzobné trestné stíhanie obvineného, o ktorom bude rozhodovať príslušný okresný súd. „Nemalou mierou pomohli páchateľovi aj samotní majitelia áut a rodinných domov, ktorí nechali v noci odomknuté auto pred domom s kľúčmi v zapaľovaní, prípadne odomknuté dvere na garáži, cez ktorú sa dá prejsť do bytu,“ upozornila polícia.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články