Sobota, 25. september 2021. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Zo smrti SaSkára Matláka († 39) mrazí: Fotkou so športiakom sa pochválil tesne pred tragickou nehodou!

Okresný predseda SaS zahynul pri kolesách svojho rýchleho športiaka.
Okresný predseda SaS zahynul pri kolesách svojho rýchleho športiaka.
Zdroj: Facebook/Hasičský a záchranný zbor, Facebook/Sloboda a Solidarita
13.09.2021 13:00

BRATISLAVA/DOLNÝ KUBÍN - Politická strana Sloboda a Solidarita má za sebou skutočne tragický víkend. Práve koncom týždňa v neskorých večerných hodinách po vážnej dopravnej nehode prišiel o život ich okresný predseda Pavol Matlák († 39). Ten vo svojom športovom aute zrejme nezvládol riadenie a po kolízii zomrel. Ostatní účastníci nehody skončili s viacerými zraneniami. Mraz však behá po chrbte z toho, čo len pár hodín pred nehodou Matlák zavesil na sociálnu sieť.


Strašidelný status

Podľa Nového Času mal politik len niekoľko dní pred nehodou na sociálnej sieti zavesiť tento mrazivý citát: "Umri so spomienkami, nie so snami." O krajskom predsedovi bolo pritom podľa všetkého známe, že má veľkú záľubu v rýchlych autách a v jednom z nich sa viezol aj v osudný večer.

"Miloval svoje deti a každú voľnú chvíľu trávil s nimi a s manželkou. Jeho vášňou však boli rýchle autá, vystriedal ich niekoľko, nevynechal žiadnu príležitosť, keď sa mohol ísť previezť. Lásku k autám s ním zdieľala aj jeho manželka a často ich bolo vídať spolu na cestách. Bohužiaľ, táto vášeň sa mu stala aj osudnou,“ povedal portálu jeden z Matlákových kamarátov.

V aute pritom nebol sám. Jeho spolujazdec skončil so zranením tváre v nemocnici. 

Zo smrti SaSkára Matláka
Zdroj: Facebook/Hasičský a záchranný zbor
 

Auto ukazoval na verejnosti len necelý mesiac pred nehodou

Matlák sa pritom so svojím tátošom len pred nedávnom zúčastnil akcie Rally Radosti, ktorá sa venuje charitatívnej činnosti v rámci jazdy týchto typov áut, ktorej cieľom je vyzbierať peniaze pre choré deti.


ŠOK v Sulíkovej SaS: Zomrel dlhoročný člen strany! Tragická nehoda


Do poslednej chvíle sa nevedelo, či ide o to isté auto a či vodič v ňom bol spomínaný politik, no o pár minút všetko, bohužiaľ, potvrdila aj strana SaS.

Účastníkom nehody bol aj ďalší vodič

V osudný podvečer nebol na danej križovatke Matlák sám. "V piatok dňa 10.09.2021 cca. o 17:45 došlo na ceste 1/59 v Dolnom Kubíne k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 43-ročný vodič odbočoval na odpočívadlo po ľavej strane cesty na ul. A. Slobody a z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke osobného motorového vozidla zn. Lamborghini a vozidla zn. Škoda Fabia. Jeden z vodičov dopravnej nehody utrpel ťažké zranenia, ktorým dňa 10.09.2021 podľahol. Alkohol u vodiča vozidla zn. Škoda Fabia dychovou skúškou zistený nebol. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," informovala ešte v sobotu Nikola Kačkovič z Krajského prezídia policajného zboru v  Žiline.

Zo smrti SaSkára Matláka
Zdroj: Facebook/Hasičský a záchranný zbor
 


Galéria

Okresný predseda SaS zahynul

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články 

Ekonomické riziká pandexitu

Aj keď všetci dúfajú, že Pandexit alebo koniec pandémie COVID-19 príde už čoskoro, ekonomické výhody nebudú nesporné. Pravdepodobný ... viac »