Sobota, 25. september 2021. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Budú mať zaočkovaní výhody? Medzi poslancami to vrie: FOTO Kotleba si s respirátorom poradil po svojom

Pokračuje hlavné pojednávanie s obžalovaným Marianom Kotlebom.
Pokračuje hlavné pojednávanie s obžalovaným Marianom Kotlebom.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
24.07.2021 14:00

BRATISLAVA - Poslanci aj naďalej rokujú o tom, či v prípade tretej vlny na Slovensku, budú mať zaočkovaní ľudia výhody. Pred parlamentom to vrie aj v sobotu, stretli sa tam stovky protestujúcich.


Zdá sa, že protestujúcich tentokrát polícia zvládla a k budove ich nepustila. Aj napriek tomu sa tam stretli stovky ľudí, ktorí protestujú proti tomu, aby mali zaočkovaní výhody. Hlasovanie o zákone, ktorý by to v prípade tretej vlny umožňoval, malo byť o 11-tej hodine, no opäť sa predĺžilo. Medzi poslancami to totiž vrie a niektorí sú tvrdo proti takýmto opatreniam.

Poslanci pokračujú v rokovaní: Na programe sú výhody pre očkovaných! Opozícia chce odvolávať Mikulca

Záporné hlasy sa ozývajú najmä v opozícii medzi poslancami strany Hlas, Smer či Kotlebovej ĽSNS. Práve Marian Kotleba je hlasným odporcom rúšok, opatrení a očkovania. A to dokázala aj v parlamente. Ako sme už uňho zvyknutí, rúško či respirátor nosí zásadne pod nosom. Najnovšie sa však vynašiel oveľa kreatívnejšie a respirátor si v dolnej časti rozstrihol. Kotlebovci namietajú riziká vakcíny, hovorili o očkovacej totalite. Koaliční poslanci sa im snažili vysvetliť, že riziko vírusu je vyššie ako riziká pri očkovaní.

Marián Kotleba
Zdroj: Topky/ Maarty

Po skončení 35. schôdze by sa malo začať ďalšie mimoriadne rokovanie, na ktorom má minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) čeliť opozičnému pokusu o odvolanie. Schôdzu inicioval Smer-SD. Otázne je, či ju koalícia podporí a či bude plénum uznášaniaschopné.


Galéria

Pokračuje hlavné pojednávanie s Marián Kotleba

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články 

Ekonomické riziká pandexitu

Aj keď všetci dúfajú, že Pandexit alebo koniec pandémie COVID-19 príde už čoskoro, ekonomické výhody nebudú nesporné. Pravdepodobný ... viac »