Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

VIDEO Hlina vysmial Matoviča tak, ako ešte nikdy: Toto premiérovo faux pas mu nikdy nezabudne

Hlina skritizoval Matoviča kvôli porušeniu zvyklostí.
Hlina skritizoval Matoviča kvôli porušeniu zvyklostí.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer, Vladimír Benko
16.03.2021 18:09

BRATISLAVA - Bývalý šéf KDH a aktívny mimoparlamentný politik Alojz Hlina je známy tým, že mu nedá spávať počíňanie si aktuálneho premiéra a bývalého politického kolegu Igora Matoviča. Ten najnovšie rieši vážnu koaličnú krízu, a preto navštívil aj prezidentský palác. Tam ale za pár sekúnd stihol urobiť neskutočný trapas.


Všimol si ho aj sám Hlina, ktorý pozoroval prijatie premiéra Matoviča prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Je totiž tradičnou zvyklosťou a v zásadách každého aj mimopolitického gentlemana, že dámu nechá sadnúť ako prvú. "Lekciu o tom, že dáma si sadá ako prvá sme už preberali dávno.

Ak toto pravidlo neplatí v prezidentskom paláci, tak ok, ale nezdá sa mi," okomentoval dnešné dianie v paláci Hlina na sociálnej sieti.


Hodina H konca vlády sa blíži! Matovič u prezidentky mlčal a robil tieto opičky!


Do kresla sa rozvalil ako prvý, čo na to asi ostatné političky?

Hlina sa v kontexte dnešného premiérovho faux pas, kedy si sadol do kresla ešte pred Čaputovou zamyslel aj nad tým, ako by sa pri takej to situácii tvárili ostatné, možno zahraničné, významné političky. "Rozmýšľam, ako asi reaguje A.Merkelová alebo Ursula von der Leyen, keď sa slovenský premiér na spoločnom bilaterálnom stretnutí rozvalí do kresla ako prvý. Naša prezidentka Zuzana Čaputová to zvládla diplomaticky," pochválil hlavu štátu Hlina.

VIDEO Hlina vysmial Matoviča
Zdroj: Topky/Ján Zemiar


Galéria

Hlina skritizoval Matoviča kvôli

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
VIDEO: Topky/Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články