Piatok, 24. september 2021. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

KORONAVÍRUS Hlinovi po daňovej reforme a ohlásenej lotérii vybuchli nervy: Matovič je úplný kolotočár!

Hlina nazval Matoviča kolotočárom.
Hlina nazval Matoviča kolotočárom.
Zdroj: Topky, Vlado Anjel
04.08.2021 20:00

BRATISLAVA - Tak toto už zašlo priďaleko. Bývalý predseda KDH Alojz Hlina sa už zrejme nedokázal prizerať tomu, čo sa deje v oblasti nastolenia novej daňovo-odvodovej reformy, ktorú avizovalo už skôr ministerstvo financií na čele s Igorom Matovičom (OĽaNO). Matovič však oznámil, že tá je v spánkovom režime a radšej tému otočil na novú očkovaciu lotériu.


Hlinovi zrejme už došli pomenovania na bývalého politického partnera, s ktorým dokonca kedysi pôsobil v OĽaNO a Matoviča nazval "kolotočárom". "Tak namiesto daňovo-odvodovej reformy tu máme kolotočársku atrakciu. Matovič z nás ide urobiť couch potatoes - ktorí budú v nedeľu sedieť pred televízorom a pozerať tú jeho "Matovičovu lotériu" a čakať na svoje životné šťastie, či ich vylosujú," znervózňuje sa Hlina.

Je to absolútna drzosť

Podľa bývalého predsedu kresťanských demokratov a presvedčeného "antipopulistu" vraj Matoviča v slovenskej politike nič nevystihuje lepšie ako to, že namiesto "bombasticky ohlasovanej daňovo-odvodovej reformy ohlásil štátom organizovanú maškarádu vo verejnoprávnej televízii". "Poznáte, čo je absolútna drzosť?  Niekto vykoná potrebu pred Vašimi dverami a ešte Vám zazvoní a so sladkým úsmevom si vypýta papier. Alebo ináč: ten, ktorý zapálil polovicu dediny a o týždeň neskôr vykrikoval na námestí, že ponúka hasiace prístroje. Takto nejako mi pripadá Matovič," ostro zaútočil na Matoviča.

Archívne video

Nitku nenechal suchú ani na svojom úhlavnom politickom protivníkovi

Alojz Hlina sa dokonca vytočil až tak, že si to sčasti zlízol aj Matovičov koaličný partner a líder Sme rodina. "Kolotočárska atrakcia v nedeľu večer ma z neho urobiť človeka "ktorý dáva... ". Ako ten dobrý Boris, jeho najlepší kamarát, ktorý tiež rozdáva," neodpustil si Hlina poznámku.


KORONAVÍRUS Očkovacia lotéria sa blíži: DETAILY večernej relácie zo žrebovania, predstavili už aj moderátorov!


Matoviča pritom už dlhodobo kritizuje za praktizovanie populizmu v slovenskej politike a jeho ďalšiemu rastu. "Orgie populizmu na Slovensku sa stupňujú a neviem ako to prežijeme. Matovič si dá záležať, aby to bola jeho - Matovičova lotéria, jeho poplatok za sprostredkovanie a z toho plynúci jeho budúci voliči," dodal Hlina.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
VIDEO: Topky/Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články