Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Nové odhalenie! Kollárova práca je 100 % plagiát, tvrdí Beblavý

Miroslav Beblavý a Boris Kollár
Miroslav Beblavý a Boris Kollár
Zdroj: Topky/Ján Zemiar, Maarty
24.06.2020 11:40

BRATISLAVA - Bývalý predseda mimoparlamentnej strany SPOLU Miroslav Beblavý včera upozornil na plagiátorské praktiky poslankyne Petry Krištúfkovej zo Sme rodina v jej bakalárskej práci. Po tom, ako sa prevalil plagiát aj samotného predsedu Sme rodina Borisa Kollára, mal k tomu čo dodať aj Beblavý. Podľa neho je Kollárov výtvor takmer stopercentný plagiát!


 Beblavý svoje nové poznanie prezentoval, tak ako včera, v statuse na sociálnej sieti, kde reagoval na včerajšiu tlačovku predsedu parlamentu. Kollár na nej ukazoval tlačivo s určenou zhodou 24,45 percent. To však podľa Beblavého neznamená, že práca sa zhoduje len v tejto percentuálnej časti.


VIDEO Škandál v Sme rodina narastá: Plagiátorstvu čelí Krištúfková, Kollár aj Pčolinský!


Takmer 100-percentný plagiát

Beblavý včera večer prezentoval svoj nový odhad po tom, ako sa bližšie pozrel aj na prácu Kollára. "Nedajte sa popliesť, Boris Kollár preukázateľne a priamo odkopíroval výraznú väčšinu z textu svojej diplomovej práce, podľa môjho odhadu viac ako 60%.," tvrdí Beblavý.

To, čo podľa neho predseda Sme rodina včera prezentoval, je len 24-percentná zhoda s inými záverečnými prácami, ale nie s publikáciami, ktoré odkopíroval. Beblavý už aj prezradil, čo Kollár v práci ukradol. "Boris Kollár vykradol turistické webstránky a odbornú prácu svojho školiteľa, ktoré v systéme nie sú. Ostatných cca 40 % tiež nevytvoril on. Zvyšok práce je totiž prezentácia regionálneho klimatického scenára pre Kysuce, ktorý vypočítal tím klimatológov a ktorý Kollár ukradol tiež," prehlásil exšéf SPOLU, čo podľa neho znamená, že záverečná diplomová práca Borisa Kollára pre skalickú vysokú školu je takmer stopercentný plagiát.

Nové odhalenie! Kollárova práca
Zdroj: Facebook/Miroslav Beblavy

Sme rodina zažilo nepríjemný včerajšok

Predseda a podpredsedovia Sme rodina zažili včera pomerne nepríjemný deň, keď sa médiá a mimoparlamentní politici začali venovať ich záverečným prácam. Po viacerých zisteniach vyplýva, že okrem Kollára padá tieň podozrenia z plagiátu na podpredsedníčku strany Petru Krištúfkovú, ktorá nedávno bola menovaná a aj sa vzdala funkcie vládnej splnomocnenkyne, ale aj na ďalšieho podpredsedu Petra Pčolinského. Ten mal vo svojej práci odkopírovať pasáže zo stránky referaty.sk.

Nové odhalenie! Kollárova práca
Zdroj: Topky/Maarty

Počas včerajšej tlačovej konferencie si však Kollár jemne nasypal popol na hlavu, keď priznal, že niektoré pasáže odkopíroval priamo a tvorbu práce si takto "uľahčil". Podľa neho si písanie prác nejakým spôsobom uľahčujú všetci študenti. "Možno som aj ja urobil chybu. Cez to všetko som prácu obhájil a zhoda je 24 percent. Áno, niektoré state som zobral z internetu, mal som vtedy veľa práce. Nie je to pekné, ospravedlňujem sa za to. Ale nie je to dôvod, aby som nepristúpil k záverečnej skúške a nespravil ju," povedal včera Kollár a rovnako tak odmietol vyvodiť politickú zodpovednosť za toto konanie.


Galéria

Miroslav Beblavý a Boris

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články