°C

Sobota, 30. máj 2020. Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela, Petrana.

Prezidentka vystúpila s mimoriadnym prejavom: VIDEO Tieto sviatky budú o nádeji, spomenula aj pápeža

Zuzana Čaputová sa prihovorila národu.
Zuzana Čaputová sa prihovorila národu.
Zdroj: Reprofoto RTVS
09.04.2020 19:58

BRATISLAVA - Tohtoročné veľkonočné sviatky budú podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej o nádeji. Hlava štátu vyzýva na dodržiavanie opatrení, ktoré nás môžu podľa nej dostať do stavu spred marca. Uviedla to vo svojom štvrtkovom príhovore občanom v RTVS.


"Tieto sviatky budú o nádeji. O dúfaní v dobrý vývoj, v bezpečný svet okolo nás, v ktorom ľudský kontakt opäť zbližuje a neohrozuje.  Sme smädní po nádeji a tento smäd potrebujeme uhasiť. Pomôže nám k tomu dôvera v zmysel toho, čo robíme," povedala Čaputová v príhovore.

"Potrebujeme veriť, že keď budeme v našom úsilí dôslední, môžeme sa postupne a premyslene vracať do stavu a na miesta, ktoré sme museli v polovici marca opustiť," doplnila prezidentka. Aby sa svet stal takým, akým bol, musí sa prijať a dodržiavať to, čo je nevyhnutné. "Želám nám všetkým, aby boli tieto sviatky bránou. Jednak do našich vnútorných svetov, kde nájdeme veľa dobrého. A aby boli aj bránou, za ktorou sa naša nádej začne premieňať na realitu, po ktorej tak všetci túžime," uzavrela svoj príhovor.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
ZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Správy RTVS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články