°C

Sobota, 6. jún 2020. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

KORONAVÍRUS Mikulec: Na kontrolu obmedzenia pohybu počas sviatkov je polícia pripravená

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) počas zasadnutia Ústredného krízového štábu
Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) počas zasadnutia Ústredného krízového štábu
Zdroj: TASR - Martin Baumann
06.04.2020 17:48

BRATISLAVA - Polícia je pripravená kontrolovať dodržiavanie obmedzení voľného pohybu osôb počas Veľkej noci v prípade, ak ich na pondelkovom rokovaní schváli vláda. Pred rokovaním kabinetu to uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).


"Máme na to ľudí i techniku, budeme, samozrejme, činnosti koordinovať aj s ministerstvom obrany," uviedol. Potvrdil, že v uliciach budú hliadky. Či sa ľudia cestujúci za hranice okresu v súvislosti s pracovnými povinnosťami alebo v ďalších povolených prípadoch budú musieť preukazovať nejakým povolením, majú dohodnúť na rokovaní kabinetu. Mikulec potvrdil, že obmedzenia sa budú v rámci okresu vzťahovať aj na tých, ktorí tam nemajú trvalý pobyt, no zdržujú sa tam v čase účinnosti obmedzení.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Premiér Igor Matovič (OĽaNO) má na pondelkovom zasadnutí vlády navrhnúť prijatie uznesenia obmedziť voľný pohyb osôb, a to od 8. apríla do 13. apríla, s výnimkou ciest do a zo zamestnania, nákupu, návštevy lekára, pobytu v prírode v rámci okresu, pohrebu príbuzného, starostlivosti o príbuzného či susedskej výpomoci. Informoval o tom v nedeľu (5. 4.) po stretnutí s lekárskymi odborníkmi. Opatrenia majú zabrániť riziku regresu doterajšieho trendu minimalizácie šírenia nového koronavírusu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články