Keď uvidíte FOTO z Ilavy, obídu vás mdloby! Matku s kočíkom takmer porazilo, primátor už koná | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Keď uvidíte FOTO z Ilavy, obídu vás mdloby! Matku s kočíkom takmer porazilo, primátor už koná

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom, Getty Images
28.07.2019 07:00

ILAVA – Pred sebou tlačila kočík a vliekla nákup. Na to sa však mamička nesťažuje. Pobúril ju nevhodne osadený semafor, ktorého obídenie jej skomplikovalo cestu. Jeho stĺp bol totižto daný doprostred chodníka pre chodcov. Vzniknutú situáciu už rieši primátor.


„Išla som tadiaľ s kočíkom a nákupom, no celkom som sa zapotila, kým sme to prekonali. Pre človeka na invalidnom vozíku je to teraz priam nemožné, po zaasfaltovaní to bude aká šírka chodníka?“ dožaduje sa vysvetlenia nasrdená žena. „Pýtam sa, nie je možnosť osadiť semafor na kraj chodníka, prípadne na trávu vedľa neho? To musí byť naozaj v strede chodníka?“

Zle osadený semafor v
Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom

So ženinou pripomienkou, ktorá bola zverejnená na stránke Nekŕmte nás odpadom, sme sa obrátili na vedenie mesta Ilava. Primátor vysvetľuje, že stĺp semafora bol osadený na základe schválenej projektovej dokumentácie. Podnikne však patričné kroky.


Čítajte aj: Omyl na FOTO vás dožerie: V Dunajskej Lužnej osadili tabuľu s bizarným zákazom, starosta viní realizátora


„Na základe pripomienok od občanov a po dohode s investorom stavby bude chodník v tejto časti rozšírený tak, aby neobmedzoval v pohybe chodcov a nezavadzal mamičkám s kočíkom a nákupom,“ povedal pre topky.sk Viktor Wiedermann, primátor mesta Ilava.


Galéria

Ilustračné foto Zle osadený semafor v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články