°C

Streda, 26. február 2020. Meniny má Viktor, zajtra Alexander.

Pozor na lesnú zver! Polícia upozorňuje vodičov na zvýšený počet nehôd

Zdroj: KR PZ Trenčín
18.06.2019 10:15

TRENČÍN - Polícia zaznamenala v Trenčianskom kraji v poslednom období viacero škodových udalostí, pri ktorých došlo k stretom áut s lesnou zverou. V tejto súvislosti upozorňuje vodičov, aby zvýšili opatrnosť. Informoval o tom v utorok trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.


"V okrese Bánovce nad Bebravou na ceste z Jerichova pred odbočkou na Látkovce došlo k stretu osobného auta a srnky. V okrese Partizánske za obcou Hradište osobné auto zrazilo diviaka a pred obcou Turčianky v rovnakom okrese došlo k stretu osobného auta s vysokou zverou," spomenul Kudlička. 

Pozor na lesnú zver!
Zdroj: KR PZ Trenčín

Niekedy ani pri najväčšej opatrnosti podľa neho nedokážu vodiči zabrániť zrážke s lesnou alebo inou zverou, ktorá im náhle vbehne do cesty. "Vodiči by preto mali byť opatrní hlavne tam, kde je možné predvídať výskyt zveri a to hlavne na cestách vedúcich cez súvislé lesné porasty, vedúcich medzi lesnými porastmi a poľami i na cestách vedúcich okolo vodných tokov," upozornil. Vodič je v zmysle zákona povinný každú zrážku s lesnou zverou oznámiť policajtom. 

Pozor na lesnú zver!
Zdroj: KR PZ Trenčín


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články