°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

FOTO Policajtovi (48) sa na nohe spravila modrina: Strašná diagnóza, o mesiac prišla ďalšia rana

Zdroj: profimedia.sk
01.08.2020 10:00

BURY - Minulé leto si policajt John Haywood objavil na členku modrinu. Nerobil si z toho ťažkú hlavu, no keď to o niekoľko týždňov neskôr ukázal dermatológovi, jeho svet sa navždy zmenil. Ukázalo sa totiž, že ide o rakovinu. Aj napriek ťažkej diagnóze sa neustále snaží myslieť pozitívne.


Štyridsaťročnému Johnovi sa zhruba pred rokom urobila na nohe malá modrina. Keď sa neskôr dozvedel, že ide o príznak rakoviny, bol zničený. Diagnóza znela: sarkóm, čiže zriedkavý druh rakoviny, ktorý môže napadnúť ktorúkoľvek časť tela. Modrina bola podľa všetkého prvým viditeľným znamením, že niečo nie je v poriadku. Haywood, ktorý žije s manželkou Claire a osemročnou dcérou v anglickom meste Bury, dostal o mesiac neskôr druhú ranu. "Nebolelo to, nebolo to ani vypuklé a ani to nesvrbelo, len to vyzeralo ako modrina, možno prasknutá cievka," priblížil John. 

FOTO Policajtovi (48) sa
Zdroj: profimedia.sk

Nasledovali ďalšie testy, ktoré odhalili, že trpí aj lymfómom, typom rakoviny krvi, ktorý postihuje časť imunitného systému. Liečbu so zákernou chorobou začal vlani v decembri. Následne mu lekári dvakrát operovali nohu, aby odstránili sarkóm, ale nanešťastie žiadna operácia nebola úspešná. 

FOTO Policajtovi (48) sa
Zdroj: profimedia.sk

FOTO Policajtovi (48) sa
Zdroj: profimedia.sk

Pred pár dňami nastúpil Haywood na päťdňovú intenzívnu liečbu. Okrem toho od marca podstupuje rádioterapiu. Najnovšie sa dozvedel, že rakovina je na ústupe. I keď John ani zďaleka ešte nemá vyhraté, snaží sa myslieť pozitívne. "Viem, že cesta vpred je náročná, ale udržujem si dobrý, no realistický postoj," dodal.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články