FOTO, ktoré drásajú srdce: Chlapček sa stravuje na ulici, je to národná hanba! | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

FOTO, ktoré drásajú srdce: Chlapček sa stravuje na ulici, je to národná hanba!

Zdroj: Facebook/Feed Our Homeless
23.10.2019 16:26

DUBLIN - V dublinskom útulku pre bezdomovcov sa objavil školopovinný chlapec. Kŕmil sa na sušienkach a po skončení školy ho ľudia videli sedieť na ceste. Pohľad na neho priam drása srdce. Nejde o prvý prípad, kedy sa školák prišiel najesť do útulku. Jeho riaditeľ vyzval ministra pre bývanie, aby rezignoval.


Na Facebooku sa objavilo niekoľko fotiek päťročného chlapca, ktorý sa v útulku pre bezdomovcov kŕmi sušienkami. Pod nimi je napísané: "Tieto fotky nepotrebujú slová. Je to národná hanba, bezdomovecká kríza sa stále zhoršuje, nič nie je lepšie." 

FOTO, ktoré drásajú srdce:
Zdroj: Facebook/Feed Our Homeless

Malý chlapec v školskej uniforme pritom nie je prvé dieťa, ktoré využilo služby útulku Feed Our Homeless v Dubline. "Hanba tejto vláde, žiadne dieťa by nemalo jesť večeru na ulici, nemalo by sedieť na ceste len preto, lebo nemá domov," pokračuje facebookový príspevok. 

FOTO, ktoré drásajú srdce:
Zdroj: Facebook/Feed Our Homeless

Zo správy vydanej v auguste 2019 vyplynulo, že v írskom hlavnom meste žije vyše 6000 dospelých a takmer 3000 detí bez domova. Generálny riaditeľ a zakladateľ útulku vyzval ministra Eoghana Murphyho, aby zo svojej funkcie odstúpil, pretože jeho "politika zlyhala". 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články