Učiteľ sa snažil vysvetliť rozdiel medzi vulvou a vagínou: Dopadlo to naozaj katastrofálne | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Učiteľ sa snažil vysvetliť rozdiel medzi vulvou a vagínou: Dopadlo to naozaj katastrofálne

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.02.2019 08:42

LONDÝN - Keď redaktori nedeľného vydania britského denníka The Guardian zverejnili v rámci osvety o fungovaní ženského tela fotografie niekoľkých ženských rozkrokov, určite počítali s pestrými reakciami svojich čitateľov. Debata sa však vďaka jednému učiteľovi ubrala celkom iným smerom, ako očakávali.


V nedávnom vydaní The Guardian sa objavili obrázky ženského lona. Išlo o osvetu zameranú na problematiku ženského tela vzhľadom na to, že u žien narastá nespokojnosť s tvarom ich pohlavného orgánu. Redaktori sa inšpirovali knihou, v ktorej autorka ubezpečuje ženy, že ich rozkrok je presne taký, aký príroda chcela a nemajú sa nechávať motivovať vzhľadom pornoherečiek.

Osveta zároveň poukazuje aj na závažnú problematiku mulitácií pohlavných orgánov malých dievčatiek. Lenže diskusia rozpútaná okolo fotografií nabrala úplne iný charakter, a to vďaka názoru učiteľa Paula Bullena z Chicaga. Ten totiž ženskú vulvu (ohanbie) označil za vagínu (pošvu), čím odhalil svoje chabé znalosti z biológie. Ba čo viac, o svoj názor bojoval a nedal si ho vyhovoriť.

"Milý Paul, doplňte si znalosti z biológie. Aj môj dvanásťročný syn dokáže popísať ten rozdiel," odkázala mu jedna užívateľka. A kým sa Bullen bránil a vyťahoval do boja s ostatnými silné zbrane v podobe cudzích pojmov, do diskusie sa zapojil aj gynekológ. Ten mu rovno poslal podrobný obrázok aj s opisom ženských pohlavných orgánov. Celá situácia zároveň rozpútala diskusiu o tom, ako by asi dopadli ostatní muži, keby mali vysvetliť rozdiel medzi vagínou a vulvou.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články